Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cestování za pakatel? Máme 5 tipů, jak srazit cenu letenek na minimum

Cestování za pakatel? Máme 5 tipů, jak srazit cenu letenek na minimum

Luxusní cestu kolem světa si málokdo může dovolit. Když ale věnujete trochu času správnému výběru letenek u nízkonákladových společností, můžete cestovat o poznání levněji, než se na první pohled zdá. Jak na to? Připravili jsme pro vás pět tipů, jak srazit výdaje na minimum.  

Nákup si dobře načasujte
Pokud si myslíte, že čím dřív letenku koupíte, tím bude levnější, mýlíte se. Pokud chcete opravdu ušetřit, musíte pečlivě prostudovat trh. Obecně ale platí, že pokud chcete cestovat po Evropě, vyplatí se vám nákup letenky jeden až dva měsíce před odletem. Pokud se chystáte do exotičtějších destinací, nakupujte minimálně s tříměsíčním předstihem.

Promyslete si termín cesty
Chystáte například jen třídenní výlet? Tak dobře zvažte, jestli opravdu musíte letět o víkendu. Právě tyto letenky totiž bývají nejdražší, jestli vám nevadí prohlédnout si destinaci v týdnu, určitě ušetříte.

Cestujte nalehko
Pokud za hranice vyrážíte jen na pár dní a nepotřebujete s sebou polovinu garderoby, nechte kufr doma. Zabalte si jen ty nejnutnější věci do příručního zavazadla. Tím se vyhnete placení poměrně velké částky jen za odbavení zavazadla.

Buďte připravení rychle reagovat
Jestliže se rozhodnete cestovat sám, rozhodně se vám vyplatí sledovat specializované weby nebo dokonce i stránky jednotlivých leteckých společností. Na nich se dokonce můžete zaregistrovat a pak vám, podle vašich kritérii, přistanou ty nejlepší nabídky rovnou v e-mailové schránce. Počítejte ale s tím, že se budete muset rozhodnout velice rychle.


Vyberte si ideální letiště
Většina velkých měst má hned několik letišť, pokud vám nevadí, že si cestu o pár kilometrů prodloužíte, nemusíte si vybrat to největší a „nejprestižnější“ z nich. Počítejte ale s tím, že budete muset platit i za cestu z letiště do své destinace. Proto si dobře spočítejte, jestli se vám tento způsob dopravy vyplatí.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744