Izrael bez cestovky? Jasně! | info.cz

Články odjinud

Izrael bez cestovky? Jasně!

Izrael bez cestovky? Jasně!
 
Prezentace klienta - 27. února 2019 • 00:00

Kde můžete vidět významné náboženské památky různých světových náboženství? Destinace na Blízkém východě vhodná pro poznávací zájezdy? Izrael. Příjemné středomořské klima, kulturní, historické a přírodní památky. Kam se určitě zajít podívat?

Mrtvé moře

Voda v Mrtvém moři je hodně slaná a má pozitivní účinky na pohybový aparát. Je zdrojem relaxace, osvěžení a relaxace. Rozkládá se mezi Izraelem a Jordánskem a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu.

Posaďte se na hladinu a odpočívejte. Vezměte si knížku nebo si jen tak poležte. Dejte si pozor, ať ho neochutnáte. Hlídejte i oči. Nesahejte si do nich a raději ani na obličej. Obsah soli je opravdu vysoký a sůl v očích – nic příjemného.

Mrtvé moře léčí

Minerály mají skvělé účinky na pohybový aparát, klouby, svaly, kožní problémy a metabolické poruchy.

Jeruzalém

Město posvátné pro křesťany, muslimy i Židy a dělí se na staré a nové město. Staré město se dále dělí na čtvrti: arménskou, křesťanskou, muslimskou i židovskou.

Co tu můžete vidět?

·        Chrámová hora

·        Mea Sherim (židovská čtvrť)

·        Olivetská hora

·        Zeď nářků

·        Archeologické naleziště Beit She´an

·        Betlém

Můžete se vydat také na trh, ochutnat kardamonovou kávu nebo se vykoupat v Mrtvém moři.

Čtěte také: Vydejte se do Izraele po vlastní ose

Tel Aviv

Hlavní město, které vzniklo v roce 1909 na dunách blízko Jaffy. Najdete zde jednu z památek UNESCO – Bílé město; asi 2,5 tisíce budov ve stylu Bauhaus.

Město mnoha tváří. Spontánnost, hřích, radost. Každý rok se zde koná Gay pride párty. Pány jistě potěší pohled na pláže, kde není nic neobvyklého žena v bikinách se zbraní v ruce.

Město je tvořeno z 9 částí, jednou z nich je i Jaffa. Starobylé přístavní město, kde najdete synagogy, kostely i mešity.

IzraelIzraelautor: Asiana

Izraelské pochoutky

Během cest ochutnejte zdejší kuchyni. Izrael nemá své národní jídlo, ale jeho kuchyně vyniká kořením jako kurkuma, kari nebo izraelské zátar. Objednejte si humus (cizrnová pomazánka s příchutí), šavarmu (kebab v placce), v pekárně si kupte arabský bílý chléb. A pěkně zatepla. Jste milovníci sladkého? Pak neochuďte své chuťové buňky o baklavu nebo chalvu.

IzraelIzraelautor: Asiana

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud