Kam na dovolenou? Turisté si destinaci často vybírají podle oblíbených seriálů a filmů | info.cz

Články odjinud

Kam na dovolenou? Turisté si destinaci často vybírají podle oblíbených seriálů a filmů

Píseň Despacito, kterou pustil zkraje roku do světa zpěvák Luis Fonsi s rapperem Daddy Yankeem, jste už asi museli slyšet, i kdybyste vážně nechtěli. Klip k Despacitu se natáčel v hlavním městě Portorika San Juan a na youtube se před dvěma týdny stal historicky nejpřehrávanějším videem. Samotné Portoriko, odkud Fonsi pochází, začíná na písni skrze turistický ruch dobře vydělávat. Není ale jedinou zemí, která ze svých globálních fenoménů rýžuje. 

Do historického města na jihu Chorvatska proudí davy turistů tradičně, v poslední době ale začínají přesahovat jeho možnosti. A to do značné míry kvůli natáčení seriálu Hra o trůny, v jehož kulisách se vypravují speciální prohlídky. V reakci na to nechalo vedení Dubrovníku do centra nainstalovat síť bezpečnostních kamer a s jejich pomocí počet návštěvníků reguluje.

A v neposlední řadě zmiňme Nový Zéland – kdo se při jeho návštěvě nepodívá do krajiny Pána prstenů, jako by na něm vůbec nebyl. Novozélanďané od uvedení Pána prstenů do kin zaznamenali dokonce padesátiprocentní nárůst návštěvníků.

Celý článek si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud