Praha jako žhavá destinace. Deník New York Times ji zařadil mezi místa, která stojí za to v roce 2018 navštívit

Prahu přijíždí každý rok obdivovat miliony turistů z celého světa a její krásy neunikly ani prestižnímu americkému deníku The New York Times. Ten ji zařadil mezi 52 míst světa, které stojí za to v roce 2018 navštívit. Podle NYT by turisté měli do Prahy letos přijet hlavně na oslavy 100. výročí od vzniku Československa, které doprovodí koncerty, výstavy i vojenské přehlídky. 

„Dne 28. října 1918 se narodila země ve střední Evropě. Hlavní město Praha oslaví 100. výročí spoustou koncertů, akcí a přehlídek. 3. října se uskuteční koncert Pražské filharmonie, který vyzdvihne hudbu českých skladatelů. Od března do října na pražském hradě proběhne výstava s názvem ‚Založeno 1918‘, která se bude věnovat symbolům a umění Československé republiky,“ píše New York Times.

Drahoš postoupil do druhého kola voleb. Profil kandidáta přehledně

Americký deník přitom nezapomíná ani na 50leté výročí od vypuknutí Pražského jara. U jeho příležitosti si lidé budou moci prohlídnout další výstavu v Národní galerii. Rok 1968 však připomene i výstava v Senátu, která bude otevřená v dubnu.

Kromě Prahy však reportéry z New York Times uchvátilo dalších 51 míst, mezi kterými nechybí bílé písečné pláže v Karibiku, v Kambodži nebo na Fij. První příčku obsadilo americké město New Orleans, které je podle NYT pozoruhodnou kombinací evropských, karibských, jihoamerických a afrických vlivů. V závěsu je pak jihoamerická Kolumbie a provincie Basilicata na jihu Itálie.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Není to poprvé, co se krásy Prahy dostaly do hledáčku reportérů New York Times. Naposledy loni v květnu zařadil prestižní americký deník řeku Vltavu v Praze mezi deset nejoblíbenějších vodních scenérií v Evropě. Vltava v obklopení úchvatných pražských památek se tak dostala na seznam míst, jako jsou Plitvická jezera v Chorvatsku, fjordy u norského Bergenu či termální prameny na řeckém ostrově Lesbos.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

SDÍLET
sinfin.digital