Vlak Leo Expressu vyjel poprvé do Krakova. Jako první propojí českou a polskou železnici | info.cz

Články odjinud

Vlak Leo Expressu vyjel poprvé do Krakova. Jako první propojí českou a polskou železnici

Společnost Leo Express vyjíždí jako první soukromý železniční dopravce na polské koleje. Propojí Prahu a Krakov. Prozatím bude vlak s více než 20 zastávkami vyjíždět každý pátek a neděli z Prahy a každou sobotu a pondělí opačným směrem.

Leo Express vyráží jako historicky první soukromý železniční dopravce a jako jediná česká železniční společnost na polskou železniční síť. Vlak Leo Express do polského Krakova poprvé vyjel v pátek 20. července z pražského hlavního nádraží. Těšíme se na nové zákazníky nejen z Polska a věříme, že se díky novému spojení zvýší zájem o pohodlné ekologické cestovaní vlakem, stejně jako se nám to podařilo v České republice,” řekl dnes Peter Köhler, generální ředitel Leo Express. „Nyní spojujeme Prahu a Krakov, určitě ale chceme v Polsku rozvíjet další spojení,“ dodal. 

Prvnímu odjezdu vlaku přišel požehnat arciopat břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Akce se zúčastnilo i několik dalších významných osobností, například i polská eurokomisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbieta Bieńkowska. 

V České republice bude pravidelná linka zastavovat na obvyklé trase do Bohumína. V Polsku poté například u zábavního parku Energylandia ve městě Zator a svou jízdu zakončí v historickém Krakově. Zastaví ale také v dalších důležitých polských městech jako jsou Tychy, Katovice, Osvětim nebo Myslovice.

Podle generálního ředitele společnosti Petera Köhlera má Leo Expres za cíl propojit Česko s důležitými polskými městy. „Polsko má jedno z nejnižších využití železnice na obyvatele v Evropě, a zde vidíme velký potenciál. Naším cílem je podpořit další liberalizaci železnice v Polsku a zvýšit zájem o ekologické a moderní cestování,“ dodává.

Vlak Flirt podle vedení společnosti splňuje nároky na vysoký komfort. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení, občerstvení a ochotný palubní personál nebo online nákup místenek, které si nemusíte tisknout. „Cestují s námi především mladí lidé a studenti, kteří již měli možnost využít naší autobusovou sít mezi Varšavou a Vídní nebo Lvovem a Prahou. Věříme, že dokážeme k železnici přivést další zájemce o služby Leo Express a stát se jedením z hlavních osobních dopravců v Polsku,“ dodává Peter Köhler. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud