Znáte české europoslance? Přehled 21 politiků, kteří zastupují Česko v Evropském parlamentu

ekb

bel

Kromě voleb parlamentních, prezidentských nebo komunálních Češi každých pět let chodí také k volbám do Evropského parlamentu. V nich rozhodují o tom, kdo z kandidátů obsadí celkem 21 mandátů určených pro Českou republiku. Po posledních evropských volbách, které se uskutečnily v roce 2014, získalo čtyři křesla hnutí ANO, koalice TOP 09 a STAN a strana ČSSD. Celkem tři mandáty ulovili komunisté a KDU-ČSL, dva občanští demokraté a jeden Strana svobodných občanů. Patříte mezi ty, kteří mají ve jménech českých europoslanců zmatek? Podívejte se na jejich přehledný seznam, který pro vás redakce INFO.CZ připravila.

Martina Dlabajová

Martina Dlabajová byla do Evropského parlamentu zvolená v roce 2014 za hnutí ANO. Je místopředsedkyní Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a působí také ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Věnuje se především problematice vysílání pracovníků do zahraničí, slaďování systému vzdělávání s potřebami trhu práce nebo efektivnímu využívání unijního rozpočtu.

Dita Charanzová

Dita Charanzová byla do Evropského parlamentu zvolená v roce 2014 za hnutí ANO. Soustředí se na ochranu spotřebitele, rozvoj digitální ekonomiky a mezinárodního obchodu. Je místopředsedkyní Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO) a náhradnicí ve Výboru pro mezinárodní obchod (INTA). Kromě toho se věnuje vztahům s Latinskou Amerikou a porušování lidských práv v nejrůznějších částech světa.

Volby do Evropského parlamentu 2019 – jak se volí do europarlamentu a kdy je termín voleb

sinfin.digital