Články odjinud

Italská vláda vyráží do boje: Přehodnotíme příspěvky do EU, pokud státy nezmění přístup k migrantům

Italská vláda vyráží do boje: Přehodnotíme příspěvky do EU, pokud státy nezmění přístup k migrantům

Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes naznačil, že jeho země přehodnotí své finanční příspěvky Evropské unii, jestliže současná osmadvacítka nezmění svůj přístup k migrantům. Salvini to uvedl po jednání se svým rakouským protějškem Herbertem Kicklem a s rakoským vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem, napsala agentura ANSA.

„Atmosféra v Evropě se mění a jsme optimističtí,“ prohlásil Salvini. „Rovněž naprosto důvěřujeme rakouskému předsednictví EU a věříme ve zdravý rozum našich evropských kolegů, zčásti kvůli tomu, že nechceme znovu vyjednávat italské financování Evropské unie,“ dodal. Rakousko bude EU předsedat od července letošního roku.

Podle italského ministra vláda pracuje na návrhu, který chce předložit na nadcházejícím unijním summitu a který se týká posílení ochrany vnější hranice EU a boje s přílivem migrantů.

„Cílem je ochránit vnější hranici, nikoli sdílet ten problém s ostatními evropskými zeměmi, ale vyřešit ho u zdroje,“ uvedl Salvini, jenž vede protiimigrační stranu Liga. „Jestli si někdo v EU myslí, že Itálie bude i nadále hlavním přístavem a uprchlickým táborem, tak se mýlí,“ dodal.

Salvini, který je italským ministrem vnitra od počátku června, zastává stejně jako vlády v Rakousku a v Bavorsku tvrdou linii v migrační politice. Právě prostřednictvím spolupráce se Salvinim a Seehoferem by chtěl rakouský kancléř Kurz vytvořit takzvanou osu ochotných, tedy skupinu odhodlanou bojovat proti nelegální migraci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud