Články odjinud

K teroristickému útoku může v Německu dojít kdykoliv, varuje tamní kontrarozvědka

K teroristickému útoku může v Německu dojít kdykoliv, varuje tamní kontrarozvědka

V Německu může i v budoucnu kdykoliv dojít k teroristickému útoku, píše ve své zprávě za loňský rok německá kontrarozvědka. Ve spolkové republice nyní Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) registruje 774 osob, od nichž může pocházet teroristické nebezpečí. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekl ministr vnitra Horst Seehofer (CSU).

Loni se v Německu stal jeden teroristický útok, při němž v Hamburku mladý Palestinec nožem jednoho člověka zabil a dalších šest zranil. Dalším pokusům o útok se úřadům podařilo zabránit. Letošní vývoj, kdy se podařilo odhalit například muže, který připravoval bombu s vysoce jedovatým ricinem, podle Seehofera dokládá, že nebezpečí nepolevuje.

"Islamistický terorismus představuje nadále vysoké ohrožení pro spolkovou republiku," zdůraznil také šéf BfV Hans-Georg Maassen.

Přetrvávající nebezpečí se dá sledovat třeba na počtu osob, které úřady považují za potenciální útočníky. Zatímco v červnu 2016 jich bylo kolem 500, nyní jich je 774. Nadále stoupá také počet salafistů, tedy radikálních islamistů. Před dvěma lety jich úřady registrovaly 9700, loni už 10 800.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud