Macron s Merkelovou uctí památku obětí válek. Projednají i reformu EU | info.cz

Články odjinud

Macron s Merkelovou uctí památku obětí válek. Projednají i reformu EU

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou uctí památku obětí válek. Po tomto ceremoniálu, kterého se zúčastní také německý prezident Frank-Walter Steinmeier, spolu oba politici budou jednat o reformě Evropské unie.

Německo si již tradičně dva týdny před první adventní nedělí připomíná oběti válek. Počátky svátku Volkstrauertag (Den národního smutku) sahají do roku 1919, kdy lidé chtěli ukázat solidaritu s pozůstalými po vojácích padlých v 1. světové válce. V současnosti je to ale den, kdy si Německo připomíná všechny oběti válek.

Po pietních akcích spojených s tímto svátkem bude Macron mluvit s Merkelovou o návrzích reforem Evropské unie, oba politici spolu souhlasí třeba se zavedením společného rozpočtu eurozóny. Navrhovaný rozpočet by měl snížit ekonomické rozdíly mezi zeměmi platícími eurem a pomoci odvrátit budoucí krize.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud