Články odjinud

Muž, který rozkryl italskou mafii, nově v ohrožení. Kvůli kritice ministra může přijít o ochranu

Muž, který rozkryl italskou mafii, nově v ohrožení. Kvůli kritice ministra může přijít o ochranu

Italský spisovatel a novinář Roberto Saviano kritizoval ministra vnitra Mattea Salviniho, který ve čtvrtek naznačil, že by tento bojovník proti mafii mohl přijít o policejní ochranku. Informovala o tom dnes agentura AFP. Saviano čelí kvůli své knize o italské mafii Gomora řadu let výhrůžkám smrtí.

„Příslušné úřady zhodnotí, jestli mu něco hrozí, zčásti proto, že se mi zdá, že tráví dost času v zahraničí,“ uvedl v rozhovoru poskytnutém stanici RAI ministr vnitra Salvini. „Zhodnotí, jak jsou vynakládány peníze italských daňových poplatníků,“ dodal.

Saviano je pod nepřetržitou policejní ochranou od roku 2006, kdy vyšla jeho kniha Gomora, která pojednává o neapolské mafii Camorra a která se stala předlohou stejnojmenného filmu oceněného na festivalu v Cannes.

Italský spisovatel, který se ve svých knihách dál věnuje organizovanému zločinu, je ostrým kritikem nového ministra vnitra a předsedy strany Liga Salviniho, především kvůli jeho postoji k migraci. Na facebooku jej Saviano označil za "ministra podsvětí".

„Žít pod policejní ochranou je tragédie. Itálie je západní zemí s největším počtem novinářů pod policejní ochranou, protože má nejsilnější a nejnebezpečnější zločinecké organizace na světě,“ uvedl Saviano na facebooku. „Místo aby novináře, kteří žijí pod ochranou, zbavil nebezpečí, tak jim Matteo Salvini, ministr vnitra, vyhrožuje,“ dodal Saviano.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud