Články odjinud

Německá policie postřelila muže, který běsnil v Berlínském dómu. O teror nešlo

Německá policie postřelila muže, který běsnil v Berlínském dómu. O teror nešlo

Německá policie dnes odpoledne postřelila v Berlínském dómu muže, který z dosud neznámých příčin začal v kostele plném turistů běsnit. Podle médií o tom informovala policejní mluvčí s tím, že nešlo o teroristický útok. Muž byl postřelen do nohy, zraněn byl ještě jeden člověk. Policisté uzavřeli okolí katedrály, na místo dorazily sanitky, uvedla německá média.

Berlínský dóm je vyhledávanou turistickou atrakcí v centru německé metropole. Podle informací deníku Die Welt je postřeleným člověkem Němec, který údajně v davu lidí uvnitř katedrály vytáhl nůž a způsobil paniku.

"Byl postřelen do nohy. Prosíme, předejděte šíření poplašných zpráv," uvedla policie na twitteru s pozdějším dovětkem, že incident nemá nic společného s terorismem.

Policisté zasahovali krátce po 16:00 SELČ. Fotografie na sociálních sítích ukazují policisty se samopaly, kteří hlídkovali u uzavřené katedrály. Podle listu Tagesspiegel byl při akci zraněn ještě jeden člověk.

Bohoslužba plánovaná na 18:00 byla zrušena.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud