Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo usnadní zaměstnávání nově příchozích ze zemí mimo EU. Firmy už nebudou muset přednostně hledat Němce

Německo usnadní zaměstnávání nově příchozích ze zemí mimo EU. Firmy už nebudou muset přednostně hledat Němce

Německá vláda chce usnadnit zaměstnávání lidí přicházejících ze zemí mimo Evropskou unii. Jeden z návrhů spočívá v tom, že zaměstnavatelé napříště nebudou mít povinnost přednostně na danou pracovní pozici hledat německé občany. Příslušný dokument má k dispozici agentura Reuters, podle níž chce vláda zmírnit chronický nedostatek pracovních sil.

Spolková vláda má podle Reuters už brzy rozhodnout o návrhu, který by kvalifikovaným pracovníkům z neunijních zemí umožnil hledat si práci v Německu.

"Upravíme koncepci kvalifikované pracovní síly a zaměříme se na tři oblasti: potenciál domácích, evropských a světových kvalifikovaných pracovníků," citovala agentura Reuters z vládního dokumentu, jehož hlavním navrhovatelem je ministr vnitra Horst Seehofer. Šéf bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) je sice zastáncem tvrdé linie v migrační politice, ale už v červenci slíbil, že předloží návrh imigračních pravidel pro kvalifikované pracovníky.

Plán by se však mohl ukázat jako citlivá záležitost v zemi, v níž protiimigrační nálady dopomohly k vzestupu krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) a v níž spory ohledně azylové politiky v červenci málem vedly k pádu vlády kancléřky Angely Merkelové, poznamenala Reuters.

Nový legislativní návrh se zaměřuje především na uvolnění migrační politiky vůči kvalifikovaným pracovníkům ze zemí mimo EU. Občané unie využívají v bloku principu volného pohybu pracovních sil.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků a mladých lidí ochotných podstoupit vyučení trvající až 3,5 roku vyvolává mezi manažery v největší evropské ekonomice obavy. Německo sice jenom v roce 2015 přijalo více než milion uprchlíků, ale neschopnost většiny z nich prokázat se nějakou kvalifikací a nedostatečné znalosti němčiny neumožnily zaplnit jimi nedostatek pracovních sil. V Německu tak zůstává neobsazených rekordních 1,2 milionu pracovních míst.

Podle nového vládního návrhu mají dostat vyučení pracovníci příležitost přijít do Německa, aby si tam během určité doby hledali práci, jestliže splňují kvalifikační a jazyková kritéria. Během tohoto období nebudou mít přístup k německým sociálním dávkám, ale budou moci vykonávat méně kvalifikované práce, aby si vydělali nějaké peníze, uvádí se v návrhu.

Proces posuzování kvalifikace se má urychlit a zjednodušit. Vláda rovněž chystá ve vybraných zemích příslušnou informační kampaň.

Problém získávání kvalifikovaných pracovníků z nečlenských zemí EU se Němci pokoušejí řešit už dvě desítky let. Na přelomu století vážně zvažovala příslušné zákony levicová vláda Gerharda Schrödera. Na odpor se jim ale důrazně postavila konzervativní opozice se svou tehdy novopečenou šéfkou Angelou Merkelovou.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1