Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První úspěch: Rodiny žalují EU kvůli globálnímu oteplování. Soud unikátní případ ze stolu neshodil

První úspěch: Rodiny žalují EU kvůli globálnímu oteplování. Soud unikátní případ ze stolu neshodil

Soudní dvůr EU bude rozhodovat, zda celkem deset rodin z pěti zemí EU, Keni, Fidži a také švédská mládežnická organizace mají pravdu v tom, když tvrdí, že EU nedostatečně bojuje proti klimatické změně a globálnímu oteplování. V žalobě stojí, že konkrétně Evropský parlament a Rada EU (členské státy) porušují jejich základní práva na život, zdraví, živobytí a majetek, protože v minulosti nebyly dost ambiciózní v nastavování unijních cílů pro vypouštění emisí skleníkových plynů.

„Dovedete si představit, jaký je to pocit, když se podíváte ven z okna a všude kolem vidíte dopady klimatické změny? Sucho a požáry, které zažíváme v posledních měsících, jsou jen zlomkem toho, čemu musí čelit pastevci sobů. Fakt, že soud prohlásil, že se bude naším případem zabývat, mi dává určitou naději. Musíme se do toho pustit teď,“ říká k tomu Sanna Vannar, předsedkyně zmiňované švédské mládežnické organizace, která se spolu s dalšími organizacemi i jednotlivci rozhodla v květnu letošního roku podat žalobu na EU.

Jde o naprosto unikátní případ, protože žalující strana napadá stávající evropskou legislativu pro regulaci emisí skleníkových plynů, o které tvrdí, že je nedostatečná. „Tento případ je o ochraně lidí, jejich živobytí a základních lidských práv před dopady klimatické změny. Je to zlomový případ, který se bude řešit na evropské úrovni, a já věřím, že my disponujeme všemi potřebnými důkazy o tom, že EU má v této věci mnohem větší potenciál,“ vysvětluje právník Roda Verheyen.

„Lesní požáry v roce 2017 zničily celý můj majetek,“ pokračuje portugalský zemědělec Armando Carvalho, který se také připojil k žalobě. „Letos znovu v Evropě bojujeme s velkým teplem a ničivým ohněm. Od začátku léta hodně lidí přišlo o život a domov kvůli stále se zhoršujícím dopadům klimatické změny.“

Evropská unie, která je odpovědná za 10 procent celosvětově vypouštěných emisí, je po Číně a Spojených státech třetím největším producentem skleníkových plynů. Unie si stanovila, že do roku 2030 se domácí emise skleníkových plynů sníží nejméně o 40 procent ve srovnání s úrovní v roce 1990. Jak už INFO.CZ dříve informovalo, že žalující rodiny požadují, aby se tyto cíle zvýšily dokonce o 50 až 60 procent.

„Tento soudní proces je neuvěřitelně důležitý a jedinečný, protože je adresovaný Evropské unii jako celku, a ne jednotlivým státům,“ komentuje iniciativu tiskový mluvčí německé nevládní organizace Germanwatch Stefan Küper pro německý server Deutsche Welle.

„Je to velice zásadní, protože za stanovení minimálních prahových hodnot pro klimatickou politiku členských zemí je zodpovědná EU, nikoliv samostatné země. Mohou sice být ambicióznější než stanovené pokyny, pokud chtějí, minimálních prahových hodnost se ale musí držet,“ dodává.

Evropský parlament a Rada EU, která se skládá ze členských států, budou mít nyní dva měsíce na svou reakci.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1