Články odjinud

Rozdělování migrantů: Padesát lidí si z rybářské lodi vezme i Německo, ano řekla i Francie a Malta

Rozdělování migrantů: Padesát lidí si z rybářské lodi vezme i Německo, ano řekla i Francie a Malta

Německo se bude podílet na převzetí části migrantů zachráněných v sobotu z rybářské lodi, která se stala předmětem migračního sváru mezi Itálií a Maltou. Německo a Itálie se dohodly, že s ohledem na současná jednání o intenzivnější bilaterální spolupráci v azylové oblasti je Německo v tomto případě ochotno přijmout 50 osob, uvedla dnes podle agentury DPA v prohlášení vládní mluvčí.

Přibližně 450 lidí bylo na palubě rybářské lodi, odkud je převzala plavidla unijní agentury Frontex a italské finanční stráže. Italský premiér Giuseppe Conte se pak obrátil na EU, aby situaci pomohla řešit. Na jeho žádost reagovaly Malta a Francie příslibem převzetí 50 osob každá.

Český premiér Andrej Babiš žádost Itálie odmítl. Evropa podle něj musí vyslat signál, že nelegální migrace je nepřípustná a přijímání dalších lidí problém jenom zhoršuje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud