Tajnosti okolo Jourové. Babiš má s eurokomisařkou plány, jde o vysoké křeslo v Komisi

Jakub Veinlich

05. 08. 2019 • 21:27

Proč je premiér Andrej Babiš při vyjednávání portfolia pro českou eukomisařku tak opatrný? Při jednání s novou šéfkou komise Ursulou von der Leyenovou šlo minulé pondělí o hodně. Šéf české vlády se snaží pro českou nominantku Věru Jourovou vyjednat nejen „prestižnější“ portfolio, než měla doposud, ve hře je ale také post místopředsedkyně Evropské komise. Blesk Zprávám to potvrdila sama Jourová.

Babiš má ale podle všeho při vyjednávání velké tajemství, které nechce potvrdit. V osobě Jourové vidí totiž velkou naději, že by mohla být místopředsedkyní Evropské komise. Sám premiér to sice nechce přímo komentovat, zdroj z jeho okolí ale Blesk Zprávám tuto informaci potvrdil, stejně jako ta, o které se mluví.

„Pan premiér jednal o silné pozici, což je buď místopředsedkyně Evropské komise, nebo několik možných významných portfolií v oblasti ekonomiky,“ potvrdila Blesk Zprávám Věra Jourová.

A podobně mluví i diplomatický zdroj, který má o vyjednávání v Bruselu přehled a podrobné informace. „Ano, tento záměr tu je a český premiér opravdu tímto směrem uvažuje,“ potvrdil Blesk Zprávám jeden z bruselských diplomatů.

Pokračování článku a rozhovor s Věrou Jourovou na >>> Blesk.cz <<<

 

SDÍLET