Hra o trůny: Další mrtví i zlomená srdce. 8 překvapivých zvratů ze čtvrtého dílu seriálu

Info.cz

Tvůrci seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) nabídli ve čtvrtém díle závěrečné řady divákům emocionální žně. Po minulém týdnu, kdy se celá epizoda točila v podstatě jen kolem boje o Zimohrad, byl čtvrtý díl opět bohatší na dialogy a další milostná vzplanutí. Kromě „tlachání“ se ovšem děj i kvůli úmrtí dalších postav posunul také řádně dopředu. (Další text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod, včetně čtvrtého dílu osmé série.)

1) Z Gendryho je lord, ale bez lady

Přestože přeživší z bitvy o Zimohrad v této epizodě truchlí kvůli svým mrtvým, pohřební kar po zapálení hranic s nebožtíky je spíše oslavou života. A důvod slavit má také Gendry. Daenerys k němu na hostině promluvila a ačkoli to nejdříve vypadalo, že u ní bude v nemilosti kvůli otci Robertu Baratheonovi, který svrhnul jejího otce, Daenerys se Gendrymu naopak zřejmě chtěla vlichotit. Rozhodla se ho totiž jmenovat lordem Bouřlivého konce, protože je posledním členem rodu Baratheonů, který by mohl jejich sídlo obývat. Ač tomu Gendry napřed nechtěl věřit, ihned vyhledal Aryu, aby se jí pochlubil a jako lord se také nebál ji požádat o ruku. Přestože už klečel – i když bez prstenu – nejmladší dcera rodu Starků ho odmítla s tím, že nemůže být jeho lady, protože nikdy lady nebyla.

2) Zklamaný Tormund

Zlomené srdce musel léčit i Tormund, který pochopil, že Brienne dává přednost Jaimemu. V jeho divokých očích se dokonce objevily i slzy a zmar nad tím, že mu jeho vyvolenou ukradl na poslední chvíli nějaký přivandrovalec z jihu. Netruchlil ovšem dlouho a rozhodl se smutek zahnat v jedné z náručí zimohradských děvčat. Při loučení s Jonem také řekl, že se se svými lidmi se vrátí opět za Zeď, jakmile zima povolí. Vrátí se tam ale skutečně sám? Možná, že u Brienne by měl ještě šanci...

3) Brienne zvolila Jaimeho. A zůstala sama

Když tvůrci vypustili před premiérou fotografie k této epizodě, Jaime a Brienne na nich chyběli. Z toho bylo pravděpodobné, že jejich příběh bude v tomto díle natolik zásadní, že jej autoři nechtěli předem ani naznačovat. A stalo se. V nastalé euforii po vyhrané bitvě vzrušené napětí mezi Brienne a Jaimem povolilo a skončili spolu v její ložnici. Jaime pak souhlasil, že zůstane na Zimohradu s ní, zatímco ostatní se vydali bojovat na jih ke Královu přístavišti. Jakmile se ale dozvěděl, že Daenerys se chystá zničit hlavní město, osedlal koně, přiznal Brienne, že pro Cersei by byl schopen v podstatě čehokoli, a odjel ke své sestře-milence. Skutečně se ale dá znovu na její stranu? Nebo se ji pokusí přemluvit, aby vše vyřešila mírovou cestou?

sinfin.digital