Hra o trůny: Trailer ke čtvrté epizodě láká na další zlomovou bitvu. Chybí v něm ale dvě zásadní postavy

Info.cz

Minulý týden fanoušky seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) ohromila monumentální bitva mezi mrtvými a živými. Přestože šlo zřejmě o dosavadní vrchol seriálu, do konce osmé řady ještě zbývají tři epizody a zatím stále není rozhodnuto, kdo bude na konci vyprávění sedět na Železném trůně. Právě o tom by dle zveřejněných nových fotografií a traileru měly být zbývající díly. (Další text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod.)

Ačkoli možná diváci čekali, že v posledním odvysílaném díle s názvem Dlouhá noc (The Long Night) zemře více hlavních postav, šlo zřejmě o dosud největší masakr v západozemí, při kterém umíraly tisíce bojovníků. Fanoušci ovšem na epizodu a její ukončení reagovali různě, o čemž svědčí i to, že díl dostal na filmové databázi ČSFD hodnocení 73 %. To je ve srovnání například s posledním dílem sedmé řady, který získal 90 %, značný podprůměr.

Přestože poslední vývoj v Západozemí některé diváky spíše zklamal, je pravděpodobné, že budou chtít přihlížet závěru seriálu, který společnost HBO na obrazovkách vypráví už od roku 2011. Hlavním sporem ságy byl od počátku nárok na Železný trůn, který si činili Lannisterové a Targaryenové. Ten na chvíli ustoupil do pozadí kvůli hrozbě Bílých chodců a armády nemrtvých, ale zdá se, že tuto komplikaci už na konci minulého dílu definitivně vyřešila Arya Stark.

Vrátí se Jaime k Cersei, nebo zůstane v armádě Daenerys?

Kvůli této bitvě se spojila velká část rodů Západozemí a bok po boku tak stanuly i postavy, které předtím stály proti sobě. Největší proměna se v tomto případě udála asi u Jaimeho Lannistera, který opustil svou sestru-milenku Cersei a jel Severu na pomoc. Pokud už ale hrozba pominula a rozvíjí se nanovo boj o nadvládu nad Sedmi královstvími, jak se nyní Jaime zachová?

sinfin.digital