Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

10 nejočekávanějších filmů roku 2018. Pokud vám uniknou, budete litovat

10 nejočekávanějších filmů roku 2018. Pokud vám uniknou, budete litovat

Hvězdně obsazená Akta Pentagon, zbrusu nový Tomb Raider nebo pokračování Fantastických zvířat. Rok 2018 se kvapem blíží a s ním i premiéry, které by si filmový fanoušek neměl nechat ujít. Podívejte se na výběr 10 filmů, které se v kinech příští rok určitě objeví. 

Akta Pentagon: Skrytá válka

Hned 25. ledna se můžete těšit na Toma Hankse a Meryl Streepovou ve snímku Stevena Spielberga. Akta Pentagon přinesou mrazivý příběh vydavatelky a editora jednoho z předních deníků Spojených států - The Washington Post. Ten má k dispozici zásadní dokumenty o válce ve Vietnamu, které dokazují, že vedení Spojených států veřejnosti lhalo.

Nejtemnější hodina

Další historické drama tentokrát přinese příběh jedné z nejzásadnějších osobností druhé světové války. Garry Oldman se v Nejtemnější hodině představí jako Winston Churchill, který stojí před jedním z nejzásadnějších rozhodnutí soudobých dějin. Na premiéru se můžete těšit už 11. ledna.

1080p 720p 360p
Nejtemnější hodina

Fantastická zvířata a kde je najít 2

Premiéru v roce 2018 čeká také pokračování úspěšného snímku ze světa Harryho Pottera. Scénář k Fantastickým zvířatům nemá na svědomí nikdo jiný než Joanne Rowlingová. Snímek, ve kterém se objeví například Johny Depp nebo Eddie Eedmayne, očekávejte v kinech v polovině listopadu.

720p 480p 360p 240p
Fantastická zvířata a kde je najít

Tomb Raider

Zbrusu nový reboot dnes již kultovního příběhu o odvážné Laře Croft, jejíž dobrodružná cesta za pravdou o zmizení jejího otce se stane doslova bojem o život, se do českých kin dostane už 15. března. V roli Lary už ale nečekejte Angelinu Jolieovou, ale Alicii Vikanderovou.

Prezident Blaník

Nejnovějším projektem proslulého seriálového lobbisty Antonína Blaníka je jeho film. Stejně jako v seriálu se můžete těšit na Marka Daniela, Michala Daleckého v roli Žížaly a Halku Třešňákovou v roli Lenky. Do kin by měl snímek Marka Najbrta vstoupit už 1. února.

Black Pather

Studio Marvel představí svůj nejnovější film už 15. února. Snímek Black Panther vás zavede doprostřed vyspělé a zároveň utajené africké země Wakanda, kde se hrdina T´Challa utká o trůn s nepříteli, kteří mu jeho právo upírají.

720p 360p
Black Panther

Deadpool 2

Po dlouhé odmlce se fanoušci Deadpoola konečně dočkají, konkrétně by se měli těšit na datum 28. června. Právě tehdy totiž vstoupí do kin pokračování úspěšného blockbusteru, který zrežíroval David Leitch.

Jurský svět: Zánik říše

Dalšího pokračování ze série o dinosaurech utržených ze řetězu, se dočkáme už na konci června. O hlavní roli v Jurském světě nepřijde Chris Pratt, snímek by ale podle španělského režiséra J.A. Bayona měl být o něco temnější než předešlý díl.

Noví mutanti

Za pokračováním série X-Man tentokrát stojí režisér Josh Boone, ten má za sebou například snímek Hvězdy nám nepřály. Jeho česká premiéra je naplánovaná na 12. dubna a tentokrát by se měla týkat hlavně Profesora X a jeho mladých studentů.

Mission: Impossible 6

Akční klasika se opět vrací a nebude v ní chybět ani Tom Cruise. O režii se stejně jako v předchozím díle postaral Christopher McQuarrie a na premiéru filmu, který se natáčel například v Paříži, Londýně nebo Indii, se můžeme těšit koncem července. 

Které další filmy by vám letos neměly uniknout? Čtěte zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744