Články odjinud

Američan chce vystřílet zásobník do hurikánu. Šílený nápad zaujal, přidávají se tisíce lidí

Američan chce vystřílet zásobník do hurikánu. Šílený nápad zaujal, přidávají se tisíce lidí

Střílet na hurikán Irma, který se v těchto chvílích přibližuje k americké pevnině a ohrožuje miliony lidí na Floridě, může většině připadat jako nebezpečný a šílený nápad. Podle dvaadvacetiletého Američana je to ale způsob, jak čelit „stresu a nudě“. A nemyslí si to pouze on. Facebookovou událost, kterou za tímto účelem založil, už sledují desítky tisíc lidí. „Společná střelba“ by měla proběhnout zítra v deset hodin.

Postavit se přírodnímu živlu tváří v tvář a vypálit do něj zásobník se 22letý Ryon Edwards rozhodl z nekonečné „nudy a stresu“, který zažívá při čekání na hurikán Irma. Ten se v těchto hodinách nebezpečnou rychlostí řítí na USA a z Floridy vyhání do bezpečí více než pět milionů lidí.

Mladík, který také žije na Floridě, založil facebookovou událost v pátek večer a sám se nestačil divit, jak obrovskou vlnu zájmu tím vyvolal. „Společného střílení“ na hurikán, které je naplánováno na zítra v 10 hodin, se chce v tuto chvíli zúčastnit více než 20 tisíc lidí a další desítky tisíc lidí se rozhodly událost alespoň sledovat. „Reakce jsou pro mě naprostým překvapením,“ citovala Edwardsova slova zahraniční média. „Nikdy mne nenapadlo, že mne tento šílený nápad překročí. Stalo se z toho něco, co už je trochu mimo mou kontrolu,“ dodal.

Na sociálních sítích se okamžitě začaly objevovat grafické návody, jak do hurikánu střílet, aby se kulka nevrátila a nezasáhla střelce. Kromě toho začaly vznikat další stránky, které vyzývají lidi, aby hurikán zastrašily například plamenomety.

Podle posledních informací se zdá, že hurikán Irma zasáhne během neděle floridské město Tampa, následky pohromy pocítí ale celý poloostrov.

Hurikán se nyní podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) pohybuje na severním pobřeží Kuby a vítr dosahuje rychlosti 215 kilometrů. Očekává se ale, že před příchodem k floridskému pobřeží ještě zesílí. Hlavnímu náporu budou v neděli vystaveny ostrovy Florida Keys a okolí města Tampa, kde žije asi půl milionu lidí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud