Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kalendář Pirelli 2017. Bez nahoty, ale přesto „nahý“

Kalendář Pirelli 2017. Bez nahoty, ale přesto „nahý“

44. ročník kalendáře Pirelli tentokrát nabízí fotografie čtrnácti hereček, které souhlasily s tím, že je německý fotograf Peter Lindberg zvěční téměř nenalíčené. Cílem letošního kalendáře je totiž oslava skutečné krásy.

Už desítky let je vydání kalendáře Pirelli očekávanou událostí roku. Ten letošní je ale trochu jiný. Odpoutal se od otevřené nahoty a zacílil na skutečnou krásu žen, která je podle tvůrců nedoceněná. Snaží se oprostit od manipulací, retuší nebo přehnaného make-upu. 

Peter Lindbergh
Je celosvětově proslulý módní fotograf, který dlouhodobě prosazuje novou podobu krásy, inspiroval se dokumentární fotografií a usoudil, že pokud nebude své modely retušovat, vznikne unikátní a zajímavý snímek, který nepopírá přirozenou krásu.
Podle fotografa Petera Lindbergha letošní kalendář vyjadřuje především citlivost a odvahu být sám sebou. Nechává vyniknout především osobnost, a ne jen dokonalé tělo.

V letošním kalendáři se objevilo celkem sedm držitelek filmových Oscarů – Helen Mirrenová, Julianne Mooreová, Nicole Kidmanová, Lupita Nyong'oová, Kate Winsletová nebo Alicia Vikanderová – a sedm dalších hereček, které byly alespoň v nominaci na zlatou sošku. Jako zvláštního hosta si letos Lindbergh zvolil profesorku moskevské univerzity Anastasii Ignatovovou.

 

720p 480p 360p 240p
2017 Pirelli kalendář

 

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1