Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Peklo v centru Londýna. Mladou dívku napadli a znásilnili celkem třikrát během jediné hodiny

Peklo v centru Londýna. Mladou dívku napadli a znásilnili celkem třikrát během jediné hodiny

Londýnská policie řeší otřesný případ. Sedmnáctiletá dívka se tam rozloučila s kamarády a vydala se nočními ulicemi velkoměsta sama do centra, kde bydlí. Během jediné hodiny byla údajně třikrát napadena a znásilněna. Informoval o tom server Daily Mail.

Je to jen těžko představitelný sled událostí. Všechna přepadení se odehrála během pouhé hodiny, a to mezi půlnocí a jednou ráno. Dokazují to záběry, které má k dispozici Metropolitní policie, ta nyní žádá veřejnost o pomoc s identifikací podezřelých.

1080p 720p 360p
Kamerový systém zachytil sérii napadení v centru Londýna.

Prvního z mužů, který měl mladou studentku přepadnout, se kamerám sice zachytit podařilo, ale kvalita záznamu je tak špatná, že ho policie nezveřejnila. Krátce po půlnoci pak zachytila jedna z kamer dívku, kterou následoval muž vedoucí kolo, o tom se policie domnívá, že by mohl být druhým podezřelým.

Podle všeho ale dívčino utrpení nebylo u konce. Ze záznamu je patrné, že krátce před jednou hodinou ranní za studentkou míří další muž, ten ale možná nebyl sám, z videa lze vyčíst, že se nejspíše připojil k dalším dvěma nebo třem osobám, které mladou ženu znásilnily. Ženě nakonec pomohl náhodný kolemjdoucí, který ji našel ležet na zemi a okamžitě zavolal pomoc.

Kamerový systém zachytil sérii napadení v centru Londýna.Kamerový systém zachytil sérii napadení v centru Londýna.autor: METROPOLITAN POLICE

Policie se nyní snaží najít stopy, které by vedly k dopadení pachatelů. „Jedná se o brutální a několikanásobné sexuální útoky na mladou ženu, která se jen chtěla dostat domů. Jsme odhodláni chytit osoby, které jsou za tyto zločiny odpovědné,“ uvedla vyšetřovatelka Suzanne Jordanová.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744