Články odjinud

Stěžovat si budu až doma! Pašeračka Tereza výjimečně píše z pákistánského vězení

Stěžovat si budu až doma! Pašeračka Tereza výjimečně píše z pákistánského vězení

Češka Tereza souzená v Pákistánu kvůli pašování 9 kilo heroinu promluvila. V exkluzivním dopisu pro server Blesk.cz komentuje svojí situaci bez velkých emocí: „Je to jen jedna z mnoha životních překážek, i když z těch těžších!“ Tereze přitom hrozí 14 tvrdého vězení.

Spojit se s Terezou H. není nic jednoduchého. Ve vězení Kot Lakhpat v Láhauru totiž nesmí dostávat poštu, a s rodinou tak komunikuje přes českou ambasádu. Blesku se ji ale podařilo kontaktovat prostřednictvím advokáta Gull Hassana Khana, který ji sice nezastupuje, měl ale možnost se s ní několikrát setkat, když čekala na své slyšení.

Minulý pátek jí předal seznam otázek v češtině, na které Tereza slíbila do příštího jednání odpovědět. "Jsem moc ráda, že se ozval někdo z českých médií. Po tom, co jsem si přečetla některé příspěvky na internetu, tzv. o mně beze mě, jsem se sama chtěla spojit s ČR a uvést vše na pravou míru," napsala v úvodu svého čtyřstránkového dopisu, který prostředníkovi předala před středečním soudním jednáním.

Část dotazů týkajících se pašování drog, ze kterého je obviněna, se ale rozhodla vynechat, aby si neuškodila. "Sama nevím, jak a co může ovlivnit můj případ, proto odpovím jen na některé z vašich otázek," uvedla...

Podívejte se na dopis a čtěte pokračování článku zde >>>

1080p 720p 360p
Vysmátou pašeračku Terezu přivádí k pákistánskému soudu

720p 360p
Terezu H. v Pákistánu nechytili náhodou. Sousední stát zásobuje drogami celý svět