Stěžovat si budu až doma! Pašeračka Tereza výjimečně píše z pákistánského vězení | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stěžovat si budu až doma! Pašeračka Tereza výjimečně píše z pákistánského vězení

Stěžovat si budu až doma! Pašeračka Tereza výjimečně píše z pákistánského vězení

Češka Tereza souzená v Pákistánu kvůli pašování 9 kilo heroinu promluvila. V exkluzivním dopisu pro server Blesk.cz komentuje svojí situaci bez velkých emocí: „Je to jen jedna z mnoha životních překážek, i když z těch těžších!“ Tereze přitom hrozí 14 tvrdého vězení.

Spojit se s Terezou H. není nic jednoduchého. Ve vězení Kot Lakhpat v Láhauru totiž nesmí dostávat poštu, a s rodinou tak komunikuje přes českou ambasádu. Blesku se ji ale podařilo kontaktovat prostřednictvím advokáta Gull Hassana Khana, který ji sice nezastupuje, měl ale možnost se s ní několikrát setkat, když čekala na své slyšení.

Minulý pátek jí předal seznam otázek v češtině, na které Tereza slíbila do příštího jednání odpovědět. "Jsem moc ráda, že se ozval někdo z českých médií. Po tom, co jsem si přečetla některé příspěvky na internetu, tzv. o mně beze mě, jsem se sama chtěla spojit s ČR a uvést vše na pravou míru," napsala v úvodu svého čtyřstránkového dopisu, který prostředníkovi předala před středečním soudním jednáním.

Část dotazů týkajících se pašování drog, ze kterého je obviněna, se ale rozhodla vynechat, aby si neuškodila. "Sama nevím, jak a co může ovlivnit můj případ, proto odpovím jen na některé z vašich otázek," uvedla...

Podívejte se na dopis a čtěte pokračování článku zde >>>

1080p 720p 360p
Vysmátou pašeračku Terezu přivádí k pákistánskému soudu

720p 360p
Terezu H. v Pákistánu nechytili náhodou. Sousední stát zásobuje drogami celý svět

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.