Týrání a sexuální zneužívaní dětí. Kamery odhalily brutální podmínky v psychiatrické léčebně | info.cz

Články odjinud

Týrání a sexuální zneužívaní dětí. Kamery odhalily brutální podmínky v psychiatrické léčebně

Psychiatrická léčebna v americké Oklahomě čelí obvinění z týrání a zneužívání dětských pacientů. Na problémy instituce upozornil v obsáhlém investigativním textu server Buzzfeed. Že léčebnu prošetřují, už potvrdily i státní úřady.

Buzfeed se v článku odvolává na policejní záznamy, zprávy státního vyšetřování nebo rozhovory s 15 současnými či bývalými zaměstnanci léčebny. Server tvrdí, že Shadow Mountain je velmi problémové zařízení, v němž časté násilí ohrožuje pacienty stejně jako tamní pracovníky.

„Policejní záznamy z posledních tří let ukazují, že strážci zákona museli do léčebny vyjet celkem 340krát. V průměru to je dvakrát do týdne. Policie řešila útěky, napadení, bitky, ale i znásilnění. Oklahomská státní agentura uvádí, že za tyto tři roky došlo k 30 případům týrání či zneužívání,“ píše se v textu.

V léčebně v USA týrali děti. autor: záběry z průmyslové kamery

Mezi nejčastější prohřešky léčebny patřila i snaha za každou cenu naplnit všechna lůžka. Výsledkem byla častá hospitalizace pacientů, kteří ji nepotřebovali. Již pětileté děti navíc instituce odtrhávala od rodičů a držela na odděleních s nedostatečně kvalifikovaným personálem.

Zaměstanci jsou ostatně dalším problematickým bodem. Léčebna přijala vrchní sestru, kterou státní lékařská komise již třikrát potrestala. Jednou dokonce za to, že během služby na jednotce intenzivní péče brala drogy.

Nad tím vším měl kontrolu Mike Kistler. Někdejší zápasník a držitel černého pásku v judu. Neměl sice žádné medicínské vzdělání, přesto se během desetiletého působení v léčebně vypracoval až na jejího ředitele.

Nyní i jemu hrozí postih. Videa publikovaná serverem Buzfeed ukazují, že také on se na týrání pacientů přímo podílel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud