10 neřestí, za které utrácíme zbytečně. Pro co máte slabost vy?

Moderní doba a její výdobytky nás pokoušejí na každém kroku. Je ale nutné vždy utrácet velké částky?

1. Loterie

Pravděpodobnost, že vyhrajete velké peníze v loterii, je menší, než že do vás uhodí blesk. Víte, že stejně nikdy nevyhrajete, tak už přestaňte sypat peníze do černé díry.

2. Cigarety

Kouření je jednak drahá závislost a taky zabíjí. Pokud už utrácíte peníze, tak raději za prostředky, které vám pomohou zbavit se závislosti na tomto zlozvyku.

3. Nová auta

Auto je sice položka, kterou většina z nás nekupuje příliš často, ale i tak patří jeho výběr do našeho běžného života. Největší nesmysl je podle některých názorů kupovat auto nové, které významně ztratí na své hodnotě ihned poté, co opustí výrobní linku. Oprostěte se od materialismu a přestaňte měnit auto každý rok, dva, tři...

4. Balená voda

balená voda

5. Drahé kosmetické produkty

Denní krém, noční krém, oční krém... Na svou tvář a tělo dáváme tolik chemických produktů v naději, že nás zbaví vrásek, rozšířených pórů nebo rozjasní naši pleť. Tušíme, že je to k ničemu a že nepomáhají, ale přesto je pořád kupujeme. Často ani nemáme ponětí, co na svou kůži vlastně natíráme. Zkuste si přečíst složení a s největší pravděpodobností budete ztraceni. Přijměte fakt, že problémům s vaší pletí může pomoct i změna životosprávy, ne krémy všeho druhu.

6. Značkové produkty

Nákup značkových produktů se projevuje ve všemožných odvětvích. Od jídla, přes kosmetiku až po léky. Mnohé z těchto výrobků mají identické alternativy, proto nemusíte utrácet peníze za značkové zboží, které vidíte denně v reklamě. Kontrolujte složení produktů a v lékárně se nebojte zeptat na levnější variantu.

7. Občerstvení na benzinových pumpách

Kupovat „jednou za čas“ občerstvení na benzínce se stává pro mnohé z nás pravidelností. Ani si neuvědomujeme, kolik peněz za tyto drobné nákupy utratíme – pití v plechovce, chipsy a další malé snacky pokaždé, když jdeme tankovat. Zkuste si stanovit pravidlo, že se takto obdarujete jenom jednou do měsíce. Vytvořte si zvyk, že v autě budete mít vždy dostatek nápojů a nějakou menší svačinu, abyste neměli potřebu utrácet peníze za předražené jídlo na benzinové pumpě.

8. Stravování v restauracích

Oběd v restauraci

9. Prémiové herní doplňky, aplikace

Mnozí znáte ten pocit, když se chcete dostat ve své oblíbené hře na další úroveň, ale ono to nejde. Nebo se rozhodnete přikoupit nové virtuální předměty, které vám pomohou zvítězit. Raději odstraňte informace o vaší platební kartě ze všech her. Pokud budete silně frustrovaní, že se ve hře nemůžete dostat dál, zkuste najít online návod, jak na to, a zkoušejte dál.

10. Placení za služby, které si můžete udělat sami

Uspěchaná doba vede k tomu, že máme pocit nedostatku času. A tak platíme ostatním, aby za nás udělali to, do čeho se nám samotným nechce. Příkladem jsou drobné opravy auta nebo výměna oleje. Skvělé na moderní době je to, že můžete na internetu najít mnoho videí, která poradí, jak na to. Přijměte výzvu a naučte se něco nového. Jako bonus ušetříte stovky až tisíce korun.

SDÍLET
sinfin.digital