215 milionů a další na cestě. Peníze se na Biebera jen lepí

Někteří ho nekriticky milují, jiní naprosto nenávidí. Jedno se kanadskému zpěváku Justinu Bieberovi musí nechat – peníze dokáže vydělávat jako málokdo. Do konce loňského roku mu na účtech přistálo 215 milionů dolarů a další přibývají, třeba i díky současnému turné, během kterého se zastavil i v Praze. 

Jeho kariéra začala v roce 2008, když si hledač talentů Scooter Braun všiml Bieberových videí na YouTube. O dva roky později následovalo debutové album My World, které bylo velkým hitem po celém světě a tehdy šestnáctiletý zpěvák díky němu podle webu Celebrityglad.com vydělal prvních pět milionů dolarů. Jeho dosud nejúspěšnější písní je As Long As You Love Me, která Bieberovi vydělala 22 milionů dolarů.

Bieberovy největší trháky

As Long You Love Me – 22 milionů dolarů Boyfriend – 20 milionů dolarů Baby – 19 milionů dolarů Beauty and a Beat – 17,6 milionu dolarů Eenie Meenie – 14,5 milionu dolarů

Nezanedbatelné jsou pro něj i příjmy z prodeje lístků. Do konce loňského roku činily závratných 145 milionů dolarů, což bylo oproti roku 2014 o patnáct milionů více.

Bieber vydělává i na YouTube, kde kdysi začínal. Internetová videa mu ročně v průměru vynášejí 16 milionů dolarů. Ještě více ročně mu vydělají sponzorské smlouvy či hostování na nahrávkách jiných umělců – 29 milionů dolarů. 

Za svoji krátkou kariéru stihl Bieber získat mnoho dalších hudebních cen. V roce 2012 se stal držitelem American Music Awards, kde byl vyhlášen umělcem roku a mohl se radovat i z cen za nejpopulárnějšího popového nebo rockového umělce a za nejlepší popové album roku. Čtyřikrát v řadě si odnesl cenu pro nejlepšího zpěváka na slavnostním udílení Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV. Letos získal tři ceny, včetně té pod názvem Biggest Fans, určující množství fanoušků.

SDÍLET
sinfin.digital