Čokoláda Toblerone v Británii zhubla. Rozhněvaní fanoušci viní Brexit

Info.cz

Britští milovníci Toblerone se musí nově smířít s většími mezerami mezi ikonickými zuby čokolády. Společnost Mondelēz International změnila tvar u dvou ze svých tyčinek. Zdůvodňuje to zdražením ingrediencí.

Větší mezera mezi trojúhelníky společnosti umožnila snížit množství čokolády o 10 procent, zachovala ale původní balení a cenu.  

„Stejně jako mnoho dalších společností narážíme na zvyšující se cenu mnoha ingrediencí. Snažíme se s těmito náklady vyrovnat. Abychom ale mohli Toblerone uchovat na pultech za přijatelnou cenu a ve své ikonické podobě, kterou všichni známe a máme rádi, museli jsme váhu některých tyčinek snížit," uvedla společnost Mondelez na svém Facebooku. 

Ne všichni britští fanoušci to ale přijímají s vyhlášeným anglickým klidem. Když se dnes čokolády s novým tvarem dostaly na pulty, začali ze změny tvaru vinit rozhodnutí o vystoupení z Evropské unie. 

Přestože šlo ze strany Britů většinou jen o pošťouchnutí, dopad na ceny surovin prudký pokles libry, měl. Nahoru šly podle televize CNN ceny kakaa, ale i náklady na provoz továren.  

sinfin.digital