Einstein a Nikola Tesla nechali zmizet válečnou loď. Je Filadelfský experiment největší hoax dějin?

Údajně nejzáhadnější a nejděsivější vojenský experiment měl zneviditelnit válečný torpédoborec USS Eldrige. Americká armáda tam měla zkoušet účinný úhybný manévr, který by měl před nepřítelem ochránit nejen vojáky, ale také armádní techniku. O tom, jestli se Experiment Philadelphia, neboli Project Rainbow, v roce 1943 opravdu odehrál, se ale vedou dlouhé spory. Odborníci i armáda se snaží tento mýtus vyvrátit, konspirační teoretikové ale hledají oporu, kde se dá. 

Čeká nás katastrofa, neustálý růst je utopie, mladí se budou mít hůř, než rodiče, tvrdí politolog

O několik měsíců později ale mělo dojít k dalšímu testu, tentokrát se torpédoborec zcela ztratil a jeho mizení mělo navíc doprovázet modré světlo. Tento test měl mít ale mnohem děsivější průběh než ten první. Nejen že loď plná námořníků zmizela, v tu samou chvíli se na okamžik objevila ve 350 kilometrů vzdáleném Norfolku ve Virginii.

Posílal jsem ODS peníze, tvrdí Babiš na nové nahrávce. Bál se, že socialisté zvednou daně

Legendu o Filadelfském experimentu rozpoutal v roce 1955 člověk, který se ve svých dopisech adresovaných ufologovi Morrisi Jessupovi, podepsal jako Carl Allen. Přestože Allen tvrdil, že při své službě na obchodní lodi viděl nevysvětlitelné objevení a následné zmizení torpédoborece americké armády a spojoval tento jev s jednotnou teorií pole, nepředložil Jessupovi ani nikomu jinému jediný důkaz.

Podle konspiračních teoretiků by pak díky těmto poznatkům bylo možné například sjednotit gravitaci a elektromagnetismus a získat tak ohromné množství energie, které by mohlo například přemisťovat předměty z místa na místo.

SDÍLET
sinfin.digital