FOTOGALERIE: Objevte skrytou symboliku. Co odhalují loga známých společností?

Říká se, že vymyslet dobrý název pro firmu je polovinou úspěchu. K tomu je však třeba i správné logo. Řada známých znaků světových společností se skutečně povedla. Co o sobě říkají samotné symboly, pod nimiž se proslavily věhlasné značky nebo instituce?

Znak německé automobilky BMW si vybaví každý správný automobilový fanoušek. Bílé a modré čtverce symbolizují barvy na bavorské národní vlajce, když ale značka své logo představila poprvé, zákonná úprava tehdy nedovolovala, aby se v něm objevovaly národní barvy. Společnost, která tehdy rovněž vyráběla letecké motory, proto prohlásila, že se jedná o vrtuli na pozadí modré oblohy. A legenda byla na světě.

Různí se i představy o významu znaku firmy Apple. Mnozí považují jablko za zakázané ovoce, které okusili Adam a Eva v ráji. Společnost se ale symbolem hlásí k odkazu sira Isaaca Newtona. S jablkem je ostatně spojen i název jednoho z prvních počítačů firmy Macintosh. Název totiž označuje kromě vyspělého elektrotechnického nástroje také jednu z odrůd populárního ovoce.

Jaké další firmy mají ve svém logu skrytou symboliku? Prohlédněte si fotogalerii.

SDÍLET
sinfin.digital