HIV pozitivní Ital měl až šest vztahů najednou, za 10 let nakazil víc než třicet žen. Teď ho potrestal soud

Soud v Římě v pátek odsoudil 33letého Itala ke 24 rokům za mřížemi za to, že během méně než deseti let nakazil virem HIV více než 30 žen. Valentino Talluto měl s ženami nechráněný pohlavní styk, přestože věděl, že je HIV pozitivní, a podle soudu většině z nich způsobil "závažnou újmu", napsaly italské zpravodajské servery. Porota se o výši trestu radila 11 hodin.

Obžaloba pro Talluta požadovala doživotní trest, protože muž prý nad svými činy nikdy neprojevil lítost. Obhájci se naopak snažili jeho odpovědnost zlehčit a jeho chování připisovali jistému druhu "povrchnosti". Verdikt si přišly vyslechnout i mnohé oběti mladého účetního, který je podle agentury Reuters sváděl na sociálních sítích. V jistých obdobích udržoval až šest vztahů najednou, napsala agentura AFP.

Temná svědectví z táborů smrti. Univerzita v unikátním projektu mapuje, co trpěli přeživší nacistických lágrů

Talluto byl zatčen v listopadu 2015 po desetiměsíčním vyšetřování vedeném státním zastupitelstvem na popud mladé ženy, která se s Tallutem seznámila na internetu. Po zveřejnění závěrů se začaly ozývat další oběti. Tři ženy, které Talluto potenciálně smrtícím virem nakazil, nemoc přenesly na své další partnery a web deníku Corriere della Sera uvádí, že v důsledku Tallutových činů se virem HIV nakazilo 57 osob, včetně osmiměsíčního dítěte jedné z žen.

Skryté komunity a strach. Pomoc migrantům na hranicích Francie pokračuje navzdory policii

Ani po pátečním rozsudku nejsou důvody chování Talluta, který vyrůstal bez rodičů, příliš jasné. Virem HIV se nakazil v roce 2006. U soudu řekl, že jej mrzí, co se stalo. Prý si neuvědomoval důsledky svých činů. Obžaloba proti němu vznesla obvinění z rozpoutání "epidemie", to však porota neuznala.

SDÍLET
sinfin.digital