Nejbohatší superhrdinové. Které komiksové postavičky vydělaly nejvíc?

Komiksy už nejsou tak populární jako kdysi, ale superhrdinové do zapomnění ještě neupadli. Přestože nejsou skuteční, vydělávají těžké peníze v mnoha odvětvích. Jsou ve filmech, knížkách, hračkářstvích, v obchodech s oblečením, dokonce i na obalech potravin. Pojďme se podívat na 5 nejslavnějších superhrdinů všech dob.

1) Batman

Poprvé se objevil v Detective Comics #27 v květnu roku 1939 jako výtvor Boba Kana a Billyho Fingera. Všichni jistě známe Batmanův příběh. Poté co byl svědkem vraždy svých rodičů, se mladý Bruce Wayne odhodlal zasvětit svůj život ochraně města Gotham před zločinci. Batman je velkým úspěchem. Jen film Temný rytíř vydělal více než miliardu dolarů.

Pizza i oslava narození vnučky. Novináři dál marně čekají na Kajínka, Zeman se zatím k podpisu nemá

2) Spider-Man

Komiks číslo jedna společnosti Marvel má miliony fanoušků. Vytvořil ho Stan Lee (spisovatel) a Steve Ditko (kreslíř). Spider-man se poprvé objevil ve Fantastické čtyřce #15 v srpnu 1962. Poté, co Petera Parkera kousne radioaktivní pavouk, dostane se mu zázračných schopností. Má neskutečné reflexy, nadlidskou sílu a je také strojem na peníze. 

3) Superman

Superman

Tento gentleman s červeným pláštěm se poprvé objevil v komiksovém sešitu Action Comics #1 v červnu 1938. Spisovatel Jerry Siegel a kreslíř Joe Shuster ho obdařili superrychlostí, supersilou, ohnivým pohledem, ledovým dechem a schopností létat. Clark Kent, jak se Superman jmenuje, když zrovna nezachraňuje planetu, se objevil v řadě seriálů, filmů, ale taky ve video hrách, knihách a novinách.

4) Iron Man

Poté, co bohatý podnikatel Tony Stark utrpěl zranění srdce, když byl unesený teroristy za účelem sestrojení zbraně hromadného ničení, nezaváhal a místo bomby si sestrojil ikonicky známý červeno-žlutý oblek. Od té doby Tony zachraňuje svět a je hvězdou už tří hollywoodských blockbusterů.  

5) Wolverine

Wolverine

Tento mutant se třemi ocelovými drápy na rukách a faktorem hojení, díky kterému nemůže prakticky zemřít, je dalším skvělým výtvorem z dílny Marvelu. Poprvé se objevil v Neuvěřitelném Hulkovi #180 v listopadu 1974 a později získal na oblibě jako člen skupiny X-Men. 

SDÍLET
sinfin.digital