Nejlevnější dovolenkové destinace na každý měsíc v roce

Dovolená nemusí znamenat jen opalování se na pláži u Středozemního moře. S nízkými celkovými náklady můžete vycestovat i mimo Evropu a poznat krásy a kulturu zemí tolik odlišných od střední Evropy. Podívejte si, v jakém měsíci jsou oblíbená místa nejvýhodnější. 

Pokud je levná dovolená to, co hledáte, plánujte ji v dostatečném předstihu. Berte v potaz především dvě nejdražší položky – letenky a ubytování. Ceny hotelů se značně liší v závislosti na tom, zda probíhá hlavní turistická sezóna či nikoliv. Koupi letenek zvažujte co nejdříve, nejlépe minimálně půl roku dopředu. Rozhodování vám zjednoduší některý z vyhledávačů pro hledání levných letů jako AZair, Skyscanner, Kayak apod. A pak už můžete začít podrobně plánovat svůj výlet. Zde jsou naše tipy na nejlevnější destinace měsíc po měsíci.

Leden – Izrael

Izrael

Spousta míst má v lednu stále krásné teplé počasí, čehož využívá mnoho lidí k odletu do teplých krajů a k moři. Obecně se vyvarujte odletu během svátků na začátku nového roku, které patří mezi nejoblíbenější časy pro cestování a ceny se tak rapidně zvyšují. Zkuste třeba Izrael, kam se v poslední době dají sehnat zpáteční letenky za cenu kolem dvou tisíc korun. Denní teploty i v zimě stále dosahují příjemných 20 stupňů a návštěva mimo hlavní sezónu s sebou nese další velkou výhodu – méně turistů.

Únor – Malta

Malta

Během zimního období je Malta především o turismu za kulturou. Tento středomořský ostrov je velmi bohatý na historické památky. Ať už hlavní město Valletta nebo Mdina, které si kvůli úplnému zákazu automobilové dopravy vysloužilo přezdívku „Tiché město“. Při procházce vás tak nebude rušit hluk motorů a klaksonů.

Březen – Madeira

Madeira

Na ostrově Madeira jsou celoročně příjemné teploty, proto nešlápnete vedle, ať už se rozhodnete jet kdykoliv. Levnější ceny ubytování ale seženete mimo hlavní letní sezónu, proto je duben ideálním měsícem. Celá příroda začíná kvést a zabarvovat se, což vytváří dokonalou souhru s ostrými zelenými vrcholky a dramatickými skalami rostoucími z moře.

Duben – Istanbul

Istanbul, Turecko

Do Turecka jezdí spousta rekreantů v letních měsících, aby se vyvalovali u moře na slunci. Tak proč nepoznat Turecko i z jiného úhlu? Navštivte Istanbul, jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Jeho poznávání vám zabere i několik dní, nasávejte atmosféru, nechte se oslnit architekturou a zamiřte i na některé z mnoha barevných tržišť plných vůní a barev.

Květen – Maroko

Maroko

Během letních měsíců je Maroko rozpálené a nepříliš ideální na nic jiného, než jen ležení na pláži. Květen je naopak perfektní čas co se týče počasí i cen, které o měsíc později začínají růst. A ceny obecně jsou téměř o polovinu nižší, než ve Španělsku. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Marakéš, zajímavostí je také „Modré město“ Chefchaouen a samozřejmě mnoho dalších.

Červen – Gruzie

Gruzie

Celoročně levné letenky přitahují v poslední době do Gruzie čím dál více cestovatelů. A není se čemu divit. Místní příroda s dominantními vrcholky pohoří Kavkaz, které lákají ke zdolání, je prostě magická. Příjemná teplota kolem 25 stupňů přímo vybízí k vysokohorské turistice.

Červenec – Estonsko

Estonsko

Jeďte si užít Estonsko v nejteplejším měsíci v roce. Projděte si historicky a architektonicky bohaté hlavní město Tallinn. Pokud jste navíc milovníky přírody, můžete zajít do některého z nádherných národních parků nebo se projít po pobřeží Baltského moře.

Srpen – Kyrgyzstán

Kyrgyzstán

V poslední době se roztrhl pytel s levnými letenkami do této krásné země. Když budete mít štěstí, můžete se tam přímo z Prahy dostat i za méně než pět tisíc. Náklady na život jsou rovněž velmi nízké a země má své neopakovatelné kouzlo. Vyrazte na túru do pohoří Ťan Šan a pozorujte monumentální sedmitisícové vrcholky. Vyzkoušejte spaní v jurtě nebo u místních, kteří jsou pohostinní a turisté jsou u nich více než vítáni.

Září – Neapol, Itálie

Neapol, Itálie

V září se vypravte do středu Itálie do Neapole, jednoho z mnoha krásných měst této země. Počasí je ideální na poznávání města, nebudete padat vedrem a mimo hlavní turistickou sezónu se nebudete muset tísnit v davech všude, kam půjdete. Procházejte se temnými uličkami a pozorujte místní život, dávejte ale pozor na kapesní krádeže. Zážitkem je vylézt si na nedalekou horu Vesuv. Historickou atmosféru pak nasávejte v troskách Pompejí, kam za pár minut dojedete vlakem.

Říjen – Írán

Írán

Počasí v říjnu je příjemné na procházky a poznávání města a kultury, což v letních měsících není možné, aniž byste se zpotili od hlavy k patě. Projděte si metropoli Teherán a další historická města jako Šíráz nebo Isfahán. Zajímavou městskou architekturu doplňují všudypřítomné mešity a vysoké zasněžené vrcholky rýsující se v pozadí.

Listopad – Thajsko

Thajsko

V listopadu začíná v Thajsku období sucha s příjemnými teplotami kolem 25 stupňů. Tedy ideální doba na cestování po této krásné zemi. Zároveň jde o období předcházející největší špičce, která nastává v období před Vánoci až zhruba do půlky ledna. V té době ceny hotelů strmě rostou i na dvojnásob. Thajsko toho má hodně co nabídnout – hory, džungle, rýžová pole, azurové moře s plážemi s bílým pískem. I proto se v poslední době těší takové oblibě.

Prosinec – Mumbai, Indie

Indie, Mumbai

Poslední měsíc v roce patří mezi nejoblíbenější měsíce pro vycestování a tomu se přizpůsobují i ceny letenek a hotelů. Pokud si ale nemůžete pomoci a táhne vás to někam do tepla za hranice Evropy, vyrazte třeba do jedné z nejlevnějších zemí na světě, do Indie. Příjemné teploty v prosinci můžete čekat třeba ve městě Mumbai na západním pobřeží Indie. V nejlidnatějším městě Indie se určitě nudit nebudete. A vyhnete se i každoročně nejnavštěvovanějším turistickým vánočním cílům jako je Karibik nebo Thajsko.

SDÍLET
sinfin.digital