Pokladní s vytetovaným hákovým křížem dostala vyhazov. Internet se baví na účet Kauflandu

Fotografie prodavačky, která má na ruce vytetovaný hákový kříž, pobouřila Česko. Společnost Kaufland, kde pokladní pracovala, ženu s okamžitou platností vyhodil a podle informací INFO.CZ zvažuje i její právní postih. Obchodní řetězec se za vzniklou situaci omlouvá, sociální sítě však od včerejška nežijí ničím jiným. Kromě rozhořčených komentářů facebookový účet Kauflandu zaplavila i celá řada ironických příspěvků a fotografií, které se společnosti kvůli prodavačce vysmívají. „Prosím půlku šumavy na zítra,“ zní jeden z příspěvků.

„Děkujeme našemu pozornému zákazníkovi za upozornění. Všem se za vzniklou situaci omlouváme! Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih,“ napsal redakci INFO.CZ mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperl.

Na případ upozornil muž s přezdívkou Kýbel, který prodavačku potkal na pobočce obchodu v pražské ulici U Plynárny. Kromě hákového kříže měla žena na paži vytetované i další motivy odkazující se na nacistické Německo – muže se vztyčenou pravicí a také bránu, která připomíná vjezd do koncentračního tábora.

Od chudoby dělí Čechy rozbitá pračka nebo nemoc, na hraně balancují stovky tisíc lidí, říká ekonomka Švihlíková

„Brigádnice z pražské prodejny v Michli pracovala pro naši společnost krátkou dobu, vždy na pozicích, kde je součástí předepsaného pracovního oděvu dlouhý rukáv. Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti,“ vysvětlil vzniklou situaci mluvčí Kauflandu.

Společnost tak reaguje na silnou vlnu rozhořčených komentářů, které zaplavily facebookový účet společnosti. „Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že u vás pracuje někdo s takovým tetováním? Koukáte vůbec, když někoho berete? Ještě to krásné moto ‚z lásky k Česku‘... K tomu se tam opravdu hákový kříž hodí,“ vzkázal společnosti na Facebooku Lukáš Patras.

Podobných příspěvků se na facebookovém účtu Kauflandu objevilo víc. Lidé například píší, že už do obchodu nikdy nakoupit nepřijdou. Kaufland se však kvůli incidentu stal zároveň terčem posměchu.

„Dobrý den, chce se zeptat, zda je možné ve vašich prodejnách platit říšskou markou?“ zní jeden z ironických příspěvků. Další změnil názvy oblíbených potravin v nacistickém duchu.

REPORTÁŽ INFO.CZ: Život v protiatomovém krytu. Doněcké babičky už tři roky přežívají v podzemí

„Dobrý den, jsem členem ReichKaufland klubu, zakoupil jsem si dvoje esEsíčka, štangli salámu gothajl, sudetskou pečeť, prací prášek Arijec a 2 Pribinácky, podle katalogu bych měl mít nárok na plyšového Adolfa, ptal jsem se jedné paní u kasy, ale jen bezvýznamně mávla pravicí, můžete mi prosím poradit, co mám dělat?“ 

SDÍLET
sinfin.digital