Dlouho očekávaný snímek T2: Trainspotting 2 vstoupí do amerických kin v lednu, čeští diváci se na něj ale budou moct podívat až od 10. února. Kontroverzní černá komedie, která sklidila úspěch u kritiků i diváků, se po jednadvaceti letech vrací ve stejném obsazení.
Kromě stejných herců se na snímku podíleli i původní tvůrci. Režie se opět ujal oskarový Danny Boyle, scénaře John Hodge. Předlohou mu byl i tentokrát román Irvine Welshe, volné pokračování bestselleru Trainspotting s názvem Porno.
„Je to už dvacet let, kdy jsme tyto čtyři postavy potkali a scénář Johna Hodge úžasně ukazuje, co se jim (i nám) v uplynulých letech stalo.“
Hlavní hrdinové v podání Ewena Bremmera (Spud), Ewana McGregora (Renton), Jonnyho Lee Millera (Sick Boy) a Roberta Carlyla (Begbie) se budou snažit oprostit se od minulosti. Jejich pozornost se přesunuje od drog a krádeží k porno průmyslu.
T2, coming soon!https://t.co/QfPcflkZaP pic.twitter.com/CYqwgRjqOp
— Ewan McGregor (@mcgregor_ewan) 3. listopadu 2016