Revoluce přirozené krásy? Make-up už není trendy, „byznys se sebevědomím“ ale stále kvete

Dívky soutěžící v Miss London musí být od krku výš „nahé“. Volání po návratu k přirozenosti je patrný i z reakcí na „demaskovanou“ Pamelu Anderson. Ačkoli se zdá, že by tahle revoluce mohla mít dalekosáhlé důsledky, definitivní zánik fenoménu make-upu nejspíš – stejně jako v minulosti – nehrozí ani nyní.

Počátkem letošního října vybojovala šestadvacetiletá Natasha Beresford v regionálním kole celonárodní soutěže o nejkrásnější dívku Anglie, v níž platí striktní pravidla ohledně používání make-upu, titul nejkrásnější Londýňanky naprosto bez nánosu „šminek“. 

Na celonárodní úrovni loni zvítězila Melisa Raouf, vůbec první soutěžící bez make-upu v 94leté historii soutěže. „Nedostatky nás dělají tím, kým jsme,“ prohlásila tehdy.

Na stejnou vlnu nasedla i někdejší, dnes již „vyšeptaná“ sexbomba Pamela Anderson, která způsobila poprask na letošním Pařížském Fashion Weeku. Přestala totiž sázet na dokonalé tělo a navíc nastavila světu svou tvář bez make-upu. A sklízí za to ovace – sociální sítě přetékají pozitivními reakcemi, Jamie Lee Curtis nazvala její nenalíčenou tvář aktem odvahy a vzpoury. S přirozeností Pamela koketuje ale už delší dobu. Jde o prozření, rezignaci, provokaci nebo dospělost? Těžko říct, ale každopádně to funguje.

sinfin.digital