Šperky v dubnu, foťáky v listopadu. Kdy budou ceny zboží nejnižší?

Ceny zboží se v průběhu roku mění podle poptávky, ročního období nebo s ohledem na vstup novinek na trh. Server Business Insider sestavil přehled, kdy se výrobky dají zpravidla očekávat v akci nebo kdy se jejich cena z celého roku obvykle pohybuje nejníže. Ten, kdo zvažuje koupi třeba sněhové frézy nebo šperků, měl by si počkat na duben. V květnu jdou s cenou dolu například prodejci matrací.

Leden

Kdo váhá s nákupem nového nábytku, měl by si pospíšit. V únoru se totiž představují novinky v prodeji bytového zařízení. Výprodeje proto běží v lednu. Začátek roku je celkově měsícem slev, kdy obchodníci lákají tradičně i na zlevněné vánoční a sezónní zboží. Ve slevě nabízí nejčastěji zimní oblečení, hračky nebo domácí posilovací nástroje.

Únor

Na luxusní cukrovinky je dobré si počkat do února. Čokoláda nejvyšší kvality bývá v akci hlavně po Valentýnu. Levnější ale bývají zpravidla třeba i programy pro daně a účetnictví.

Březen

Výbavu na hory je možné nejvýhodněji pořídit na konci sezóny, kdy se s poklesem teplot začnou obchodníci zbavovat lyžařského a snowboardového vybavení. Kdo netrvá na módních novinkách při výběru kufrů a zavazadel, neměl by jejich nákup promarnit v březnu. Před uvedením nových modelů se doprodávají loňské modely.

Duben

S jarem přichází pravidelná pozimní údržba aut a obchodníci s autodíly nebo servisy můžou lákat na různé akce. Na příští sezónu je také možné pořídit levně třeba sněhovou frézu. Ve slevě bývají i šperky.

Květen

Na koupi nové matrace do postele je nejvyšší čas právě v květnu. Obchody se zbavují starého zboží před dodáním nových typů. Výhodné bývají i kuchyňské spotřebiče, ledničky nebo třeba svatební doplňky a dárky.

Pět miliard za byty. Obchod s realitami v Brně roste

Červen

S pěkným počasím dávají lidé přednost raději sportování venku. Na nízké ceny permanentek proto lákají fitness centra a posilovny.

Červenec

V Česku den otců příliš významnou tradici nemá. Tam, kde se ovšem dodržuje, se dá výhodněji sehnat třeba nářadí.

Srpen

Že se blíží konec letních prázdnin, obvykle připomínají letáky z obchodů, které už v srpnu nabízí akce na školní, psací a kancelářské potřeby. Nižšími cenami se snaží zlákat i ke koupi například nového laptopu nebo batohu. Srpen bývá obvykle také měsícem velkých slev a výprodejů letního zboží a oblečení. Výhodně se dá nakoupit i vybavení na camping či zavazadla.

Září

Nejlevnější cestování letadlem nabízí aerolinky právě v září. Kdo nechce létat, může si ve výprodeji koupit auto nebo alespoň kolo z uplynulé sezóny. Že je léto pryč naznačují i doprodeje zahradního nábytku, sekaček na trávu nebo slunečních brýlí.

Říjen

Vybavit se na halloweenskou party je radno v polovině října, kdy slevami obchodníci lákají na nákup kostýmů a dalšího zboží na strašidelný večer.

Listopad

S blížící se předvánoční nákupní horečkou začínají obchodníci zlevňovat malé i velké spotřebiče, počítače, tablety nebo televize a foťáky. Za pakatel se doprodávají také halloweenské cukrovinky.

Prosinec

Největší nápor zákazníků a hon za vánočními dárky je pro obchodníky symbolem posledního měsíce v roku. Nejlevnější jsou tradičně hračky pro děti. 

SDÍLET
sinfin.digital