Žádný sex bez auta. Curychu se osvědčil drive-in s prostitutkami

S originálním řešením na vymýcení prostituce z centra přišli v největším švýcarském městě před třemi lety. Lehkým děvám postavili na okraji Curychu speciální drive-in boxy, ve kterých mohou klientům poskytovat své služby. Úřady teď mají nejstarší řemeslo pod větší kontrolou, bezpečněji se cítí i samy prostitutky.

Nábřeží Sihlquai v centru švýcarské metropole patří sice k dobrým adresám, v minulosti si ale jeho obyvatelé opakovaně stěžovali na častou přítomnost prostitutek a jejich klientů. Na chodnících se objevovaly použité kondomy nebo injekční stříkačky. Byla to místní červená ulička, kterou se následně magistrát rozhodl zakázat.

V klidné lokalitě na západně města nechal vybudovat sexuální drive-in. Funguje poměrně jednoduše. Prostitutky jsou shromážděné v jednom areálu. Klient přijede, vybere si, zaparkuje v některé z přilehlých garáží, užije si, zaplatí a odjede. Podmínkou je vlastní auto.

Podobných boxů je v areálu devět.

Zákazník tak neriskuje pokutu za sex v autě na veřejném prostranství. Prostitutka má zase k dispozici tlačítko alarmu pro případ, že by si klient příliš dovoloval nebo nechtěl zaplatit. Areál je pod neustálým dohledem, na místě jsou policisté v uniformách i v civilu.  

Počet prostitutek, které volí drive-in před tradičnějšími masážními salóny, nočními podniky nebo ulicí, navíc stále stoupá. Curyšské úřady mezi nimi evidují menší počet nakažených sexuálními nemocemi. V oblasti se navíc drží nízká kriminalita.

Zatímco zkraje platily ženy za možnost pracovat v areálu částku odpovídající asi sto korunám za den, dnes už mohou souložit bez vstupního poplatku. K dispozici jsou jim zdarma sprchy, šatny, lékařské centrum a dokonce i kuchyňka. 

SDÍLET
sinfin.digital