Zemřela morbidně tlustá Egypťanka. Bývalá nejtěžší žena světa vážila až 500 kilogramů

Ve Spojených arabských emirátech zemřela na srdeční komplikace sedmatřicetiletá Egypťanka Ímán Atíová, která byla v minulosti považovaná za nejtěžší ženu na světě. Podle agentur to oznámila nemocnice, která o ni pečovala. Před lékařským zákrokem žena vážila až 500 kilogramů.

Do Spojených arabských emirátů byla žena převezena v květnu z Indie. Na péči o ni se podílelo 20 lékařů. Do Bombaje byla dopravena v únoru a podstoupila tam operaci, po níž za tři měsíce zhubla o více než 300 kilogramů.

Žena, která pochází z Alexandrie, se kvůli svému stavu nedostala 25 let z domova. Její osud zaujal indické lékaře, kteří se nabídli, že ji budou operovat. V minulosti prodělala mrtvici, trpěla cukrovkou, vysokým krevním tlakem a nespavostí.

Nemocnice Burdžíl v Abú Zabí dnes uvedla, že Egypťanka skonala brzo ráno a v lékařské zprávě stojí, že důvodem úmrtí byly komplikace spojené s nadváhou. Patřily k nim srdeční a ledvinové obtíže.

V Guinnessově knize rekordů je od července jako nejtěžší obyvatelka planety zapsána Američanka Pauline Potterová, která váží 293 kilogramů.

SDÍLET
sinfin.digital