Co vidět ve Vídni: Za pozornost toho stojí mnohem víc než Schönbrunn a Prátr

Vídeň se už devět let pyšní tím, že je městem s nejvyšší kvalitou života na světě. Tento fakt si ale nemusejí užívat jen Vídeňané, ale také turisté. Poradíme vám, kam za kulturou a památkami, ale také kde najít ty nejlepší restaurace a kavárny, které k Vídni neodmyslitelně patří.

Schönbrunn a nejstarší zoo

Přesto, že je bývalá letní rezidence Habsburků - Zámek Schönbrunn – asi neznámější z vídeňských dominant, rozhodně ale není jednou památkou, kterou byste měli navštívit. Pokud se do Schönbrunnu chystáte s dětmi, rozhodně byste neměli vynechat zoologickou zahradu, nejen, že je nejstarší na světě, bývá také označována za nejlepší zahradu Evropy.

Prater

Dětskou duši bezpochyby potěší i návštěva Prateru, proslulé ruské kolo a několik dalších atrakcí můžete vyzkoušet po celý rok, celý zábavní park má ale otevřeno jen od března do října. 

Čechy okouzlil levný Primark. Vydělávají díky tomu cestovky i překupníci

Hofburg a lipicáni

Pokud vám je blízká historie a láska ke koním, můžete navštívit Španělskou dvorní jízdárnu. V rezidenci Hofburg se s uměním světoznámých lipicánů můžete seznámit na klasickém představení, zavítat také můžete i takzvaný denní trénink, ten je ale veřejnosti zpřístupněn jen ve vybraných termínech

Pokud ve Vídni hledáte umění, neměla by vám uniknout muzejní čtvrť, která patří k největším kulturním areálům na světě. Sdružuje nejen prestižní instituce jako je Leopoldovo muzeum nebo Muzeum moderního umění, ale také originální obchody, kavárny a restaurace.

Státní opera

Architektonické skvosty z 19. století jako je Státní opera, budova parlamentu nebo radnice, najdete na proslulém bulváru Ringstraße. Starým městem navíc můžete pohodlně projet tramvají a vystoupit a nastoupit kdykoli si zamanete. Speciální linka Vienna Ring Tram jezdí celý rok každých 30 minut.

Vídeňská káva i sacher

Vídeň je svou kavárenskou kulturou proslulá. Než ale vyrazíte na odpolední kávu a delikátní zákusek, neměli byste vynechat snídani a oběd. Snídaňovým menu se proslavila například restaurace Hansen nebo vyhlášené cukrárně Demel, ze které si nepochybně odvezete něco domů. A pokud chcete ochutnat typickou rakouskou a vídeňskou kuchyni, určitě vás nezklame hostinec Zu den 3 Hacken.

Ve snaze užít si Vídeň naplno nesmíte vynechat jednu z proslavených kaváren nebo cukráren, které vám v mnoha případech nabídnou nejen výběrovou kávu ve všechno možných podobách nebo lahodné zákusky, ale také nezapomenutelnou atmosféru, často doprovázenou skvostnou architekturou a živou hudbou.

SDÍLET
sinfin.digital