Jak si sbalit do letadla: Léky i elektroniku mějte vždy u sebe. Zbytečnosti nechte doma

Zabalit si na dovolenou je pro většinu z nás oříšek. Navíc doby, kdy jste přišli na letiště a nikoho nenapadlo vám brát lahev s vodou nebo parfém a na palubu jste si mohli vzít v podstatě neomezený počet příručních zavazadel, jsou už dávno pryč. Dnes se musíte řídit striktními pravidly, poradíme vám, jak se v nich neztratit.

Co si vzít s sebou na palubu?

Fotoaparát, nabíječku i notebook mějte u sebe

Pokud vyrážíte na prodloužený víkend a nehodláte platit za odbavení zavazadla, nejspíš přemýšlíte, jak se sbalit do příručního kufříku. Zaprvé si u letecké společnosti ověřte, jakou velikost toleruje, jestliže ji překročíte, budete muset za odbavení kufru zaplatit tak jako tak. Nezapomínejte na fakt, že na palubu letadla nesmíte brát nic ostrého, manikúru s nůžtičkami tedy raději nechte doma a kupte si raději papírový pilník.

Šampon a žiletky dejte do podpalubí

Co se týká oblečení, než začnete se samotným balením, nejdříve si u letecké společnosti zjistěte, kolik kilogramů máte k dispozici a zapřemýšlejte, co vlastně doopravdy potřebujete. Pokud se například chystáte do hotelu, je velmi nepravděpodobné, že by vám na pokoji chyběla osuška nebo ručník, který vám na druhé straně zabere poměrně dost místa v kufru.

SDÍLET
sinfin.digital