Babiš našel ve Válkovi ideální terč. Fialova nastupující vláda ukazuje, jak těžké je najít recept na covid

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Pandemie covidu byla ve dvou volebních rocích „darem“ pro opozici, která ho taky dávala maximálně sežrat vládě premiéra Andreje Babiše. Jenže teď se covid vrátil v plné palbě, Babiš dosluhuje v demisi a covid už brzy bude starost nové vlády Petra Fialy. Vystupování Fialy i jeho budoucího ministra zdravotnictví Vlastimila Válka ale zatím budí rozpaky.

Všiml si toho dokonce už i nesmrtelný duch TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž podobně odešel i neodešel z politiky. „Přinejmenším by už měli říkat, co by dělali, kdyby tam už seděli. Vítěz voleb to musí vědět. A i kdyby to náhodou nevěděl, tak to musí umět předstírat,“ řekl k chování budoucí vlády pro Čro Plus. A dodal, že vítězná koalice SPOLU pod vedením Petra Fialy jako kdyby ztratila elán.

Ano, i vláda v demisi pořád vládne se všemi pravomocemi a i covid je tedy její. Dává ale smysl, aby s ní nová vláda především pandemii řešila, protože záhy už bude jen její. Proto by teď logicky měla dělat všechno proto, aby jí ho Babiš nepředal s plnými nemocnicemi nakažených a umírajících lidí, kdy bude znovu ve vzduchu viset velmi nepopulární a ekonomicky ničivé řešení: plošný lockdown pro všechny, k němuž se právě vrátilo sousední Rakousko.

sinfin.digital