Bartoš dělá Brusel. Od teď jsem dospělý!

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Všechno je jednou poprvé, jak v politice už nějaký čas dokazují Piráti. Možná proto teď jejich šéf Ivan Bartoš vyrazil na předvolební „premiérskou“ cestu do Bruselu, i když ještě není premiér a možná jím nikdy ani nebude. „Na řadě setkání budu jednat o obnově České republiky po covidu, ale i o finanční pomoci pro naše tak často opomíjené regiony, jako je Ústecko a Karlovarsko,“ přiblížil Bartoš náplň své cesty.

A jejda. Takhle nebezpečně se s rolí presumptivního premiéra, již sám sobě vymyslel, kdysi neztotožnil ani Jiří Paroubek. A že měl na podobné věci fakt talent! Ten si na presumptivního premiéra rád hrál jen v Česku, Brusel z toho ale přece jen radši vynechal; i on věděl, že hra na presumptivního premiéra nikdy nemá překročit státní hranice. Někdo by si to totiž nejen v EU mohl vysvětlit i tak, že máme víc premiérů a roste u nás trochu moc banánů.

Z Paroubka šel jistě strach, na rozdíl od Bartoše ale nikdy neměl reputační problém politické „nedospělosti“. To spíš naopak. Proto se taky permanentně nemusel omlouvat za své „mladické“ a nedospělé já. Jenže to nyní dostihlo Bartoše a jak lidem lépe ukázat, že teď už jsem politicky dospělý než téměř premiérskou cestou do Bruselu? Ostatně jako kampaň před říjnovými parlamentními volbami ji vykazuje i Bartoš, přinejmenším tohle tedy není žádný hoax.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • S kým se Bartoš sešel v Bruselu?
  • Co ze svého platu zaplatila pirátská europoslankyně Markéta Gregorová?
  • A jak souvisí PR kampaň Viktora Orbána s ODS?
sinfin.digital