Krach Bohemia Energy očima zákazníka: Bylo to o nervy a ještě bude. Naštěstí mám kamna a zásobu dřeva

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Krach Bohemia Energy dostane řadu lidí do neřešitelných situací, neboť jim zálohy za plyn stoupnou čtyř až pětinásobně. Navíc není úplně jednoduché uzavřít obratem smlouvu na odběr energií jinde, systém je zahlcen a hroutí se.

Je středa, 13. října. Čtyři dny po volbách do Poslanecké sněmovny, pro novináře doslova žně. Tak jako vždycky v týdnu mám budíka nastaveného na 6:50. Vstávám tak, abych děcka nebudil dřív, než je potřeba, sobě dělám kafe a čaj, jim snídani a svačinu do školy.

Mám rád pevný rytmus. Zapínám počítač, v rychlosti mrknu, co se kde píše, pouštím si televizi, tak jako vždycky přepínám automaticky na ČT24. Chci být v obraze. Ostatně jako každý den, celý rok, v týdnu i o víkendu. V práci i ve volném čase.

Po sedmé budím děti, nachystám jim oblečení, zkontroluju aktovku. Při snídani si povídáme: co je čeká ve škole, kdo má odpolko trénink, kdo koho kam doprovodí, zda mají všechno, jak se těší na nový den a zda mají všechny úkoly. Posrkávám kafe, na půl ucha poslouchám zprávy, v mezičase občas mrknu na obrazovku televize.

Nepamatuju si to přesně. Bylo to předtím, než jsem synka odvedl do školy, anebo až potom, co jsem se vrátil domů? Na dolní žluté liště kanálu ČT24 běží stručná aktuální zpráva: Bohemia Energy končí, jeden z největších dodavatelů energií zkrachoval. 900 tisíc klientů společnosti se ocitá v nové situaci, jsem jedním z nich.

Vždy mi v takových situacích ihned naskakují budoucí scénáře, otázka zní jasně: co dělat?

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital