Výplach mozků pro zaměstnance Googlu: rasistou je i tříměsíční dítě a kdo rasismus popírá, je největší rasista

KOMENTÁŘ JANA PALIČKY | „Nebuďte zlí,“ znělo jednu dobu korporátní motto Googlu, které uvozovalo i firemní pravidla pro chování zaměstnanců. Motto sice zmizelo, ale touha Googlu vychovávat nejen vlastní zaměstnance, ale i všechny ty miliardy uživatelů, co jsou na něj odkázáni, zůstala a nabírá na síle. Jeden interní antirasistický program pro pracovníky globálního molochu lze shrnout do konstatování, že všichni běloši jsou rasisté a běda, jak se tomu někdo bude bránit. Jak že se to říká o cestě do pekel a dobrých úmyslech?

Velké korporace se víc a víc stávají prodlouženou rukou progresivních aktivistů a koncept politické korektnosti dotahují do perverzní dokonalosti, přičemž Google rozhodně nezaostává. Ilustruje to i sada interních dokumentů zabývajících se bojem proti rasismu, kterou na svých stránkách zveřejnil americký novinář Christopher Rufo.

V dokumentech a vzdělávacích videích, které se nesou v duchu moderních progresivistických doktrín kritické rasové teorie, intersekcionality, systémového rasismu a bělošského privilegia, sice hovoří současné i bývalé manažerské špičky Googlu působící na vrcholných postech zabývajících se diverzitou, nicméně poměrně šalamounsky (tj. alibisticky) jsou tyto materiály uvozeny poznámkou, že neprošly právní revizí a tak vlastně se společností nemají oficiálně nic společného.

Od současného šéfa programu „Allyship in Action“ (v překladu akční spojenectví) Randyho Reyese se ale například dozvíme, že by zaměstnanci Googlu měli „dekonstruovat svou rasovou a sexuální identitu“. Z debaty někdejšího šéfa globální strategie pro diverzitu Kamaua Bobba (který pozici v Googlu opustil poté, co psal o tom, že židé mají neukojitelnou chuť po válčení a zabíjení) s progresivní novinářkou Nikole Hannah-Jonesovou zjistíme, že vše v USA se odvíjí od otrokářství. „Pokud jste v této zemi bělochem, tak musíte pochopit, že ať už jste rasista nebo ne, čerpáte výhody 350 let trvajícího systému bělošské nadřazenosti a rasové hierarchie,“ říká mimo jiné Hannah-Jonesová.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co všechno je podle materiálů Googlu rasismus?
  • Jak se pozná bílá nadřazenost?
  • Proč jsou rasistické i tříměsíční děti?
sinfin.digital