CNN Prima NEWS nabídla zatím nejlepší debatu. Babiš zahnal Pavla do kouta, o nerozhodnuté voliče si ale neřekl ani jeden

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Byla to bitva, během které dokonce i Petr Pavel chvílemi působil naštvaným dojmem. Předposlední televizní debata měla za cíl mobilizovat voliče, čemuž odpovídaly kulisy, atmosféra v sále a pochopitelně i dramaturgie. Celkový výsledek by mohl znít takto: ani jeden z finalistů prezidentské volby nedominoval natolik, aby přetáhl kritické množství nerozhodnutých voličů na svou stranu.

Výkon ani jednoho z kandidátů na Hrad zcela jistě neodradil jejich věrné voliče, zrovna tak ale nebyl takový, aby na svou stranu přetáhl ty, kteří o své volbě i dva dny před volbami ještě pořád váhají. Andrej Babiš se jevil silnější v momentech, kdy se řešily ekonomické otázky, na druhou stranu se nechal v několika momentech až příliš rozhodit: třeba replikou, která se týkala Agrofertu.

Babiše rozpálila také pasáž, během které se řešili voliči a hlavně rozdělená společnost. Zatímco Pavel divákům připomněl, že v jednom svém videu voliče Andreje Babiše vyzval ke zklidnění, když krom jiného zdůraznil, že už jako voják sloužil všem lidem České republiky, Babiš se do něj navezl, neboť prý českou společnost kádruje na ty, kteří preferují spravedlnost, demokracii, pravdu a čest, a pak na ty, kteří upřednostňují chaos.

sinfin.digital