Co chci slyšet od šéfa ODS a lídra Spolu Fialy (ale co od něj nejspíš nikdy neuslyším)

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Z ODS už sice delší čas unikají „kacířské“ hlasy o případné vládě s ANO, její šéf a lídr trojkoalice Spolu Petr Fiala ale stále opakuje, že bude vládnout jen s Piráty a STAN. Zaprvé tím říká, že hlas pro Spolu a hlavně konzervativní ODS je i hlasem pro revoluční Piráty, což je skutečně revoluční. A zadruhé tím staví na hlavu vlastní argument.

Tím totiž je, že nedopustí vládu SPD a komunistů. Ano, vedle jejich případné vládní dvojky vypadá i „hustá dvojka“ Maláčová/Stropnický jako pohádka z mechu a kapradí. Problém ale je, že nám Fiala říká, že ODS bude vládnout buď s Piráty a STAN, nebo do vlády pustí právě SPD s KSČM a umožní tak přesně to, před čím nás zkouší varovat. Člověk nemusí být profesorem politologie, aby se mu tenhle argument zbortil před očima, jestě než ho Fiala poněkolikáté zopakuje.

A že ani jemu už nedělá jeho opakování dobře, jak nedávno ukázal i v podcastu PoliTalk serveru Novinky.cz. „Nemůžeme se přece podílet na devastaci země, která tady probíhá,“ zkusil Fiala podrážděně očividný rozpor ve své argumentaci sprovodit z éteru. Fakt? Jestli tady probíhá „devastace země“, pak i díky tomu, že ODS už jednou upřednostnila vlastní partajní zájmy před zodpovědností za zemi.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co bych chtěl od Petra Fialy slyšet, ale asi nikdy neuslyším?
  • Čeho by se měla ODS vyvarovat, pokud chce být znovu silnou stranou?
  • A hrozí nám po letošních volbách opakování historie?
sinfin.digital