Provozovatel FlashNews brzy narazí do zdi. Jeho přístup vůči vydavatelům ukazuje, že se z ničeho nepoučil

Martin Malý

Předpokládám, že jste zaznamenali nový "mediální projekt" FlashNews, za nímž stojí Livesport a Filip Horký - ostatně i na tomto webu se mu kolegové věnovali. Začal nedávno a hned vzbudil poměrně silné reakce. A není divu.

Filip Horký spuštění FlashNews oznámil na konferenci CIF. Nazýval to “platforma a centrum všeho dění”, což je pro každého, kdo se pohybuje na internetu delší dobu než od předloni, docela vtipné vyjádření.

Sám Horký tvrdí, že v souvislosti s FlashNews “nepoužívají slovo agregátor”. To je trochu podivné, protože FlashNews je agregátor zpráv jako když vyšije. Ale to je jejich věc, klidně ať tomu říkají “centrum všeho dění”. Každý může čemukoli říkat jakkoli, ale to neznamená, že to tak doopravdy je.

Agregátor FlashNews dělá to, co dělaly agregátory od prvních dob, kdy se rozšířily, tedy tak před patnácti lety. Tehdy přišla vlna nejrůznějších agregátorů zpráv, blogů, oborových informací a dalších věcí - namátkou vzpomenu na Weblogy.cz nebo na Přehled.net. Kdo si tu dobu pamatuje, vzpomene si, že agregátor dělal kdekdo, od soukromých přes oborové až po obecné, některé byly editorské, jiné sázely na komunitu a další na uživatelský výběr, měly to portály i vortály, mělo to zpravodajství i weby o vaření, agregátory fungovaly i pro sociální sítě, pro slevy i pro nakupování… Některé přežily, protože mají nějakou přidanou hodnotu, jiné odešly do zapomnění nebo bezvýznamnosti.

Platformě Filipa Horkého hrozí soudy. Vydavatelům vadí, že jim „načerno“ bere obsah

sinfin.digital