Holec: Hoďme do toho granát a uvidíme. Vedení Prahy začíná připomínat konceptuální umělce

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | „Řekl jsem si, že to takhle dál nejde. Musíme se do něčeho pustit. Klidně do něčeho kontroverzního, za co třeba dostaneme tak trochu ‚na zadek‘, ale konečně rozběhneme diskusi o obrovském problému našeho hlavního města. Konečně protrhneme tu neviditelnou hráz nicnedělání. Tak se na nás za to provedení nezlobte – děláme to pro vás,” napsal na Facebook k uzavření půlky pražského Smetanova nábřeží šéf Prahy sobě a starosta Prahy Jan Čižinský.  

A ještě pro jistotu dodal: „Vítězství všech Pražanů, kteří chtějí moderní město s čistším vzduchem a funkční veřejnou dopravou.” Konečně je to tedy venku. A že to byla fakt dlouhá agónie, než jsme díky Čižinského Facebooku zjistili, co se to vlastně v Praze za vlády Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu děje. Byť v rámci objektivity řekněme, že by posledně jmenovaná parta byla nejradši, kdyby se mnohé věci ze společného koaličního díla neděly, protože se od nich pořád musí distancovat.

Teď už to ale víme: programem pražské koalice je něco udělat – a teprve pak se uvidí. Ano, za každou cenu. Prostě do současného stavu věcí, které někde fungují líp a jinde hůř, hodíte granát a něco se stane. Cokoli, na výsledku nezáleží. Trumfem je samotná akce. Jako Pražan se proto celkem začínám bát, do čeho se tahle koalice do příštích voleb ještě pustí, protože před sebou nejspíš má ještě dva a půl roku trápení. Praha je navíc celkem velké město a o nápady včetně těch šílených určitě není na magistrátu nouze.

Novotného jsem vyprovokoval úmyslně. Stylem a sólohrou se podobá Klausovi, říká Zahradil

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital