Holec: Přijďte 17. listopadu oslavit budoucnost. Platí to i ex-svazák a komunista

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Jsou to ale paradoxy, řekl by nebožtík Václav Havel, symbol „Sametu“. O co jde? O Koncert pro budoucnost, který se koná 17. listopadu na Václavském náměstí. Bude to přední akce, která v metropoli připomene 30 let od revoluce. Bohužel za podpory bývalého šéfa studentských svazáků, komunisty a sponzora politických stran Luďka Sekyry.

Pochopitelně nic proti oslavám výročí pádu komunismu, zvlášť při pohledu na „současnou KSČ“ – partu normalizačních fosílií a bizarní mentální relikt totality. Ovšem na akci, která dle popisu nechce jen slavit, ale „v kontextu těchto výročí diskutovat o naší současnosti a budoucnosti“ a taky „kriticky zhodnotit, kde jsme a kam máme směřovat“, vystoupí pozoruhodní hosté. Třeba Nora Fridrichová, přední tvář „nestranné“ politické publicistiky ČT. Dalšími řečníky jsou převážně „obvyklí podezřelí“ z tábora dobra, které na akci dosadil jeden z jejích hlavních partnerů Luděk Sekyra.

Ano, málokdo chce pořád dokola poslouchat Tomáše Halíka, který 17. listopadu přednáší to samé už třicet let, takže by za sebe klidně mohl poslat jen nahrávku. Jenže Halíka poslední dobou „pase“ Sekyra, bohatý developer s jasnými politickými ambicemi, jenž si poslední dobou čistí svou svazáckou, komunistickou i polosvětskou (při byznysu jednal i se zavražděným kmotrem Františkem Mrázkem nebo Romanem Janouškem) minulost okázalým mecenášstvím a hrou na duchovno.

Schmarcz: Straničtí skauti příštího prezidenta nenajdou. O funkci si musí říct sám

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital