Kolik facek snesou Piráti? Rakušan jim vlepil (možná) poslední

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Ivan Bartoš přesvědčuje Piráty, aby hlasovali pro vstup do vlády. Koaliční partner STAN jim ale dal pádný důvod hlasovat proti. 

„Pokud se mě ptáte na současnou atmosféru ve STAN, tak je odpověď jasná: Příště půjdeme sami,“ popsal Vít Rakušan serveru Novinky.cz budoucnost koalice Pirátů a STAN v příštích sněmovních volbách. Další hřebík do pirátské rakve na stejném serveru rád zatloukl i Petr Gazdík, když řekl, že za volební debakl PirStanu může „podprůměrný“ volební lídr Bartoš a taky spousta originálních pirátských myšlenek, které nemálo lidí vyděsily tak, že i v Gazdíkově obci volby vyhrálo ANO.

Pak se ale logicky nabízejí dvě otázky: zaprvé, kolik facek si ještě od koaličního parťáka nechají vlepit Piráti, než už potupně znovu nenastaví tvář, koalici se STAN prostě hodí přes palubu i oni a vrátí se k vlastnímu pirátskému plavebnímu kursu? A zadruhé, jak vlastně chtějí fungovat ve vládě, v níž je ještě před jejím vznikem přes palubu hodili Starostové, takže jsou hned dvakrát zbyteční?

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Kolikrát zbyteční jsou Piráti?
  • A za jak dlouho přijde rozvod koalice, která neměla být žádný podvod?
sinfin.digital