Konec Fabie Combi ohlašuje příchod světa, kde si normální lidé nebudou moci auta dovolit. Autoprůmysl už teď zjevně bojuje o život

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | O konci vozu Škoda Fabia Combi se spekulovalo už několik měsíců. Když jej dnes automobilka oznámila, její zpráva vyvolala nezvykle silný ohlas. Popravdě řečeno, není divu. Žádný jiný vůz v Česku nesplňoval lépe ideu dostupného rodinného vozu. Byl často označován za „chalupářský sen“ a to zejména všemi, kteří si nemohli dovolit dražší Octavii. Každý se s tímto vozem setkal, i já jsem jej několik let měl.

Konec Fabie Combi je symbol. Symbol světa, kde bylo normální mít auto a víceméně každý si jej mohl dovolit. Tenhle svět s naprosto nesmyslnou politikou emisních norem, které se mění rychleji, než automobilky stačí vozy vyvíjet, mizí.

Na INFO.CZ opakovaně píšeme, že unijní „zelený úděl“ je asociální. Tohle je jeden z příkladů, jen se vše děje rychleji, než jsme odhadovali. Logika za rozhodnutím automobilky je přitom zcela jasná, byť jej omlouvá těžkostmi při splnění emisních norem. Takové tvrzení můžeme označit za lež, protože logicky malá Fabia splní normu snadněji než větší a silnější auto. Ve skutečnosti jde o peníze.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč Fabia Combi skutečně skončila?
  • Jaká auta teď bude škodovka vyrábět?
  • Proč budou evropské silnice brzy vypadat jako silnice kubánské?
sinfin.digital